sobota , 23 Marzec 2019
Home » Aktualności » Pierwszy stres po powrocie do pracy i nauki jest już za nami. Teraz będzie już tylko lepiej.

Pierwszy stres po powrocie do pracy i nauki jest już za nami. Teraz będzie już tylko lepiej.

Od wczoraj kalendarz wszystkim nam odmierza równo – niezależnie od tego, czy ktoś miał długi weekend, czy też arcydługi weekend. Oto bowiem w niedzielę skończył nam się definitywnie okres kwietniowo-majowego weekendowania. Wczoraj powróciliśmy do pracy i z tej perspektywy przeżywamy kolejne dni wiosny, potem lata, jesieni, zimy, itd. I tak życie kręci nam się w koło a my z dnia na dzień jesteśmy coraz starsi. A jaka będzie w dalszych dniach tegoroczna wiosna?

Na najbliższe dni możemy zapowiedzieć w dalszym ciągu krystaliczną, wiosenną i słoneczną pogodę. Nawet jeżeli przytrafią się dni z takim jak dzisiaj lekkim zachmurzeniem. W tym okresie mogą pojawiać przejściowe zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Pamiętajmy jednak, że już niebawem czeka nas zazwyczaj kapryśny okres 3 chłodnych ogrodników i zimnej Zośki. Temperatura nocą może spaść nisko. Na ile? Trudno dzisiaj wyrokować. Z odpowiednim wyprzedzeniem postaramy się na naszych łamach podać pogodowe zapowiedzi.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 8 maja br. w 49 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 128 dniem roku, do jego końca pozostało więc 237 dni.

I wreszcie mamy 49 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień jest lekko pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 60%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.30, zaś zmierzch około godz.: 20.53.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.09 zajdzie natomiast o godz. 20.16 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 3 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 8 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 16 minut, 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 7 godzin i 3 minuty, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Amat, Ilza, Michał, Piotr i Stanisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz stać spokojnie – może usiąść Ci nawet na ramieniu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy maj jest przy pogodzie, nie bywają siana w szkodzie”.

A jak tam u Państwa wygląda w bieżących dniach budowanie kondycji i formy fizycznej ale również psychicznej? Pamiętajmy, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. Po to jednak, by zdrowie nam dopisywało jak najdłużej musimy o nie co dnia dbać. Znaczny wpływ na to powinna mieć nasza aktywność fizyczna, zwłaszcza uprawianie sportu, ćwiczeń i rekreacji. Jak powszechnie wiadomo, nasza redakcja zawsze i wszędzie namawia do aktywnego trybu życia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja