poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Pierwsza mroźna noc w tym sezonie za nami.

Pierwsza mroźna noc w tym sezonie za nami.

Witamy w kolejną listopadową środę. Trudno dać temu wiarę, ale już za nieco ponad 2 tygodnie rozpoczniemy tegoroczny Adwent. To same w sobie świadczy już o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już tuż, tuż. Innymi słowy, przed nami jest jeszcze kilkanaście względnie ,,normalnych” dni, a potem okres przedświąteczny pochłonie nas już całkowicie. I nie ma się czemu dziwić. Tak oto bieżący rok zmierza w stronę najpiękniejszego okresu w roku kalendarzowym. Dzisiaj od samego rana pogoda jest lekko zimowa – nocą mieliśmy kilkustopniowy mróz° ( -3°C ), poranek jest więc stosunkowo chłodny. Mamy jednak nadzieję, że w trakcie dnia będziemy mieli na tyle dobre warunki by pobyć trochę na dworze. Byle tylko wszech panujący smog nie ograniczył tych naszych możliwości swoim szkodliwym działaniem. Za sobą mamy bodajże najmroźniejszą noc tej jesieni. Pozdrawiamy naszych czytelników bardzo cieplutko i życzymy miłego dnia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 15 listopada br., w 54 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 319 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 46 dni.

To już 54 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC. W trakcie dnia podniesie się do +7oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +7oC. Od samego rana dzień jest mroźny i zimny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.25, zaś zmierzch około godz.: 16.34.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.01 zajdzie natomiast o godz. 16.01 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 9 godzin i 0 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 00 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 4 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 6 godziny i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfons, Leopold, Leopoldyna, Roger, Albert i Artur. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Większa niewola, gdzie się wszystko wszystkim godzi, niżeli gdzie nic nikomu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pierwszy śnieżek w błoto pada, słabą zimę zapowiada”.

Tak na dobrą sprawę, licząc tylko robocze dni, do Wigilii Bożego Narodzenia zostało ich 28! To bardzo niewiele. Siłą rzeczy, za 18 dni będziemy mieli I niedzielę Adwentu. I od tego dnia, okres przedświąteczny ruszy pełną parą. Tyle tylko, że na wiele spraw będzie nam już brakowało czasu. Tak jak to zazwyczaj bywa.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja