piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Pierwsza dekada lipca dobiega końca.

Pierwsza dekada lipca dobiega końca.

I tak oto przeżyliśmy 3 wakacyjny weekend. A dzisiaj mamy poniedziałek, za oknem jest pogodny dzionek, słońce świeci w najlepsze, niebo jest lekko zachmurzone a jaskółki szybują hen wysoko na niebie. Cieszmy się więc z tego, że dzionek jest pogodny. Nie zawsze jednak tak było. W bieżących dniach przypominamy kataklizmy jakie wydarzyły się w lipcu 1997 r. ( powódź ) i 2017 r. ( Tornado ). To pewne, że szybko z naszych pamięci nie zostanie wymazany obraz tego co natura uczyniła de facto sama sobie a przy okazji wielu ludziom. Rok temu, w naszym rejonie zniszczone zostało ponad 1000 ha lasów. A to oznacza, że biorąc pod uwagę wielkość zniszczeń, to są porównywalne do tych z okresu pożaru lasów w 1992 r. Te cyfry mówią same za sobą i mówią o ogromie tragedii która nawiedziła nasz obszar.

Mamy poniedziałek, dodatkowo wakacyjny poniedziałek, dlatego poza pracą powinniśmy znaleźć sobie w trakcie dnia dłuższe chwile na wypoczynek i wakacyjną rekreację. Zachęcamy tak właśnie planować dzisiejszy dzień i każdy następny.

A jak tam płynie Państwu letnia kanikuła? Praktycznie rzecz biorąc, pierwszy 2-tygodniowy turnus jest już za nami. A to oznacza, że I zmiana wypoczywających wraca do domu ( lub wróciła ), kolejna grupa z kolei jest w drodze na urlop. Miłego wypoczynku życzymy wszystkim udającym się w tym kierunku. Zaś wszystkim osobom które urlop zakończyły, życzymy by nie dotkną ich pourlopowy stres.

 

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 9 lipca br. w 18 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 190 dniem roku, do jego końca pozostało więc  175 dni.

Przeżywamy 18 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +21oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień jest pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745  mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 54%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.03, zaś zmierzch około godz.: 21.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.47 zajdzie natomiast o godz. 20.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 9 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 16 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 9 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 16 minut, 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 9 minut i 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anatola, Joanna, Lucja, Łucja, Mikołaj, Patrycjusz, Róża, Sylwia, Weronika, Zenon i Zenona. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Większość ludzi potrzebuje więcej miłości, niż na nią zasługuje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka zima, takie lato”.

Jakby na to nie patrzeć, za nami są już 2 pełne tygodnie tegorocznych letnich wakacji. Niestety jest tak jak zapowiadaliśmy, mianowicie, wakacyjny czas mija tak szybko, że trudno jest nad tym zapanować. I chociaż wiemy, że szybciej mijający czas jest tylko złudzeniem, to coś w tym jest. Przykre jest tylko to, ze prowadzimy nasze życie tak, że trudno jest ,,wyhamować” to szaleńcze tempo. Róbmy jednak wszystko, byśmy mieli wrażenie, że oto czas zwolnił.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja