piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Pierwsza dekada grudnia powoli staje się historią

Pierwsza dekada grudnia powoli staje się historią

dzień dobryDo świąt pozostają nam równe 2 tygodnie. Powoli więc musimy robić niezbędne zakupy i wykonywać konieczne prace przygotowawcze do świąt. A w związku z tym musimy już mieć ich wizję. Za nami są już 2 niedziele Adwentu. Każdy z nas mógł je spędzić na swój sposób, jednak wiele osób tradycyjnie odwiedziło piwnicę w rudzkim Opactwie, gdzie w najlepsze trwa tegoroczny jarmark adwentowy. Jak zwykle czas spędzony w Opactwie jest okresem spędzonym w miłej świątecznej atmosferze. Z kolei w zakresie pogody czeka nas jej zmiana, oczywiście na gorsze. Tymczasem w dniu dzisiejszym mija pierwsza dekada miesiąca grudzień.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 10 grudnia br., w 79 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 343 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 22 dni. Natomiast do końca astronomicznej jesieni pozostaje 10 dni.

To 79 dzień astronomicznej jesieni w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4°C. W trakcie dnia podniesie się i wynosić będzie +6°C w tej chwili wynosi około +5°C. Temperatura odczuwalna wyniesie +6°C. Od samego rana mamy deszczowa pogodę. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 760 ? 757 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 78%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.34, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 10 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o 20 minut dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Niestety, dzień skraca się coraz bardziej, przybywa natomiast nocy. Tak jest od czerwcowego Św. Jana i potrwa do samej Wigilii Bożego Narodzenia. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Brajan, Daniel, Judyta, Maria, Andrzej i Julia.
Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.
Motto dnia: ,,Takt polega na tym, że wiesz jak daleko możesz posunąć się za daleko”.
Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy ptaki o północy latają, mroźną zimę zapowiadają?.
Czy w związku ze zbliżającymi się świętami, mają Państwo już pewien zamysł na rodzaj potraw które chcielibyście przygotować na ten szczególny okres. Wiadomo ? tradycja musi być i trudno sobie wyobrazić kolację wigilijną ,,wywróconą do góry nogami? w stosunku do naszych tradycji. Bo tak być musi. Powinniśmy pieczołowicie dbać o to, aby to co przekazali nam nasi rodzice i dziadkowie ? utrwalić, a następnie przekazać kolejnym pokoleniom. Bo poza aspektem religijnym, to jest w tych świętach piękne i warto o to dbać. Więc dbajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego adwentowego czwartku.        Redakcja