środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Seniorzy rozegrali już swoje mecze. Wygrana BUK-u i Stali, porażka Rudy Kozielskiej i Płomienia Siedliska.

Seniorzy rozegrali już swoje mecze. Wygrana BUK-u i Stali, porażka Rudy Kozielskiej i Płomienia Siedliska.

.

Za nami są już wszystkie mecze zespołów seniorskich w lokalnych ligach. Zespoły startowały ze zmiennym szczęściem. BUK i Stal mecze wygrały, niestety Koziołki i Płomień musiały uznać wyższość swoich rywali. 6 bramek strzelonych i 6 straconych – taki jest bilans bramkowy. O wszystkich wynikach w lokalnych ligach i aktualnych tabelach napiszemy już jutro. Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki jakie uzyskały nasze zespoły.

^^^ Klasa ,,A”:

*** LKS ,,BUK” Rudy – LKS Brzezie 3;1,

*** LKS Lyski – KS Stal Kuźnia Raciborska 1:2,

 

^^^ Klasa ,,B”:

*** LKS Naprzód 37 Krzyżkowice – LKS Ruda Kozielska 2:1,

 

^^^ Klasa ,,C”:

*** LKS Płomień Siedliska – LKS Dzimierz 0:2.

 

*** Zapowiedzi przedmeczowe:

Przed nami kolejny sportowy weekend. Przystępujemy do niego z nadziejami, ze nie będzie on gorszy od minionego weekendu. Przypominamy, że BUK, Stal i Koziołki swoje mecze wygrały, jedynie Płomień nie stawił się na swój mecz. Tym razem drużyny seniorów solidarnie wszystkie zagrają w sobotę. Przewidujemy więc wiele piłkarskich emocji na ten dzień. Tylko BUK i Siedliska zagrają na swoich boiskach, z kolei Ruda Kozielska i kuźniańska Stal o punkty będą walczyć na boiskach rywali. Jakie szanse mają w dzisiejszych meczach nasze zespoły. Poniżej przedstawiamy naszą analizę i ,,proroctwa”. Wiemy jednak doskonale, ze wynik każdego meczu zależy od wielu okoliczności, ale nade wszystko od postawy samych zawodników na boisku. Zapraszamy kibiców na boiska.

 

 

Drużyny piłkarskie LKS ,,BUK” Rudy:

 

^^^ Trampkarze Starsi “C1” LKS ,,BUK” Rudy:

Ze względu na wycofanie się/zmianę grupy rozgrywkowej przez drużynę KS Unia Racibórz w ten weekend rudzcy trampkarze odpoczywają od ligowych rozgrywek i przygotowują się do kolejnego spotkania, które odbędzie się na stadionie w Rudach w sobotę 06 października br. o godz. 10:00, a przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Szymona Oczko będzie TS Górnik Pszów.

 

^^^ Seniorzy LKS ,,BUK” Rudy, klasa rozgrywek “A”:

Wyjątkowo, ponieważ w SOBOTĘ o godz. 15:00 swoje kolejne spotkanie rozegrają podopieczni Jacka Rudzkiego. Do Rud przyjedzie drużyna LKS Brzezie, która w tym sezonie gra można powiedzieć w kratkę, lecz przykładowo zwycięstwo z dobrze spisującą się drużyną LKS Czarni Nowa Wieś nie przychodzi za darmo. W tabeli drużyna z Raciborza zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 11 punktów, co może nie jest wybitnym wynikiem, lecz pokazuje, że jutro nasi seniorzy nie będą mieli łatwego zadania! Zespół gospodarzy po wygranej w Zawadzie Książęcej plasuje się a piątym miejscu w tabeli. My mamy jednak nadzieję, że rudzka twierdza nadal zostanie niezdobyta, a już w sobotnie popołudnie będziemy mogli sobie dopisać kolejne 3 punkty w ligowej tabeli. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

*** Sobota 29.09.2018 r., godz. 15:00

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Brzezie

 

^^^ Juniorzy “A1” LKS ,,BUK” Rudy :

Przed drużyną Michała Żyły bardzo ważne spotkani, ponieważ w niedzielę udadzą się do Ocic gdzie z miejscową drużyną młodzieżową będą walczyć o kolejne punkty. Pojedynek ten jest tak ważny, dlatego, że zespół z Ocic ma tylko jeden punkt więcej w ligowej tabeli niż rudzka drużyna i będzie to bezpośrednia walka o pierwszą czwórkę, która według nas jest jak najbardziej w zasięgu rudzkich juniorów. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej młodzieży.

Niedziela 30.09.2018 r., godz. 11:00

*** LKS Ocice Racibórz – LKS ,,BUK” Rudy

 

^^^ Orliki “E1” LKS ,,BUK” Rudy – grupa 4

Niepokonana dotąd drużyna rudzkich Orlików powalczy o kolejny komplet punktów w poniedziałkowe popołudnie zamykając swoim meczem piłkarski weekend naszych drużyn. Zespół Piotrka Bębenka dotychczas sieje postrach w swojej grupie i po kolei odsyła z kwitkiem kolejne drużyny, czy w przypadku gdy na przeciw stanie akademia piłkarska z Rybnika będzie tak samo ? Zapraszamy na Orlik przy ZSO w Rudach aby sprawdzić jak radzą sobie rudzkie Orliki i mocno kibicować naszej drużynie!

*** Poniedziałek 01.10.2018 r., godz. 16:30

LKS ,,BUK” Rudy – UKS AP Champions Rybnik

Pozostałe zespoły z terenu naszej Gminy:

 

^^^ ,,A” klasa – kolejka IX

*** Sobota, 29.09.2018 r. godz. 16:00

LKS Lyski – KS Stal Kuźnia Raciborska

Ekipa gospodarzy w minionej kolejce nie błyszczała w starciu z Brzeziem. I choć miała swe sytuacje pod bramką przeciwnika, to ich wykorzystanie wołało już o pomstę do nieba. Teraz przeciwnikiem zespoły Lysek będzie drużyna Stali Kuźnia Raciborska. Drużyna gości ma na swym koncie czternaście punktów. Wyprzedza swego najbliższego rywala o dziewięć punktów. Małą bolączką zespołu Kuźni jest jednak jej gra w defensywie. Napastnicy Stali do tej pory dwoili się i troili, by strzelić jak najwięcej goli. Udało się to jak dotąd czternaście razy. Niestety, postawa defensywy zniweczyła te starania, gdyż po stronie strat ekipa Kuźni zapisała tyle samo trafień. Jak będzie tym razem? Mimo sporej różnicy powinno być ciekawie.

 

^^^ ,,B” klasa – kolejka IX

*** Sobota, 29.09.2018 r. godz. 16:00

LKS Naprzód 37 Krzyżkowice – LKS Ruda Kozielska

Ruda Kozielska, która w ostatnim czasie radzi sobie dość dobrze, uda się do Krzyżkowic, gdzie zmierzy się z tamtejszym Naprzodem. Ekipa gospodarzy na swym koncie ma czternaście punktów i plasuje się tuż za B-klasowym podium. Zespół Koziołków może pochwalić się natomiast posiadaniem dziesięciu oczek i miejscem ósmym. Warto zaznaczyć, że dziewięć punktów ekipa Rudy zdobyła w ostatnich trzech meczach. Wydaje się więc być na fali wznoszącej. Czy Naprzód powinien się bać? A może wystarczy po prostu grać swoje? Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie, w którym emocji nie powinno brakować.

 

^^^ ,,C” klasa grupa II – kolejka VI

*** Sobota, 29.09.2018 r. godz. 15:00

LKS Płomień Siedliska – LKS Dzimierz

Postawa klubu z Siedlisk jest bardzo irracjonalna. Tydzień temu zespół nie pojawił się na boisku w wyniku czego przegrał go walkowerem. Zapewne za sprawa problemów kadrowych. Jak będzie dzisiaj? Mamy nadzieję, że dzisiejszy mecz zostanie jednak rozegrany. Płomieniowi zyczymy wygranej i konsolidacji całego zespołu i grupy szkoleniowej.

Redakcja