niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Panowie – dobra robota. Tak trzeba!

Panowie – dobra robota. Tak trzeba!

Jak donoszą media ( nowiny.pl ) wzorową postawą wykazali się 2 mężczyźni, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę w Rybniku. 40-latek próbował się oddalić, jednakże mężczyźni zabezpieczyli kluczyki z pojazdu, powiadomili policję i czekali z nim do czasu przyjazdu mundurowych. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Społeczna akcja miała więc uzasadnienie a ze społecznego punktu widzenia wielce korzystna.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Dworcowej w Rybniku. Dwóch pracowników zauważyło pojazd, który wjechał na teren budowy z dużą prędkością, po czym zatrzymał się. Mężczyźni mieli podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy. Kiedy podeszli, kierowca usiłował odjechać. Dwaj panowie skutecznie zatrzymali pojazd, otworzyli drzwi i wyłączyli silnik. Zawiadomili policję o całym zdarzeniu.

Na miejscu pojawili się również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Wszyscy wraz z pijanym kierowcą czekali na przyjazd policjantów. Po zbadaniu na alkomacie okazało się, że ujęty 40-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Brawo Panowie! Tak trzymać!

Może by tak opisaną praktykę wprowadzić na naszych parkingach, drogach, budowach i wielu innych miejscach. Co Wy na to?

Redakcja