środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Panie kierowco – co wyziewamy?

Panie kierowco – co wyziewamy?

Troska o stan naszego powietrza nie jest skierowana tylko w stronę naszych kotłowni. Wiele złego wyziewają bowiem rury wydechowe z naszych samochodów. Aby tą sytuację zdiagnozować Policja cyklicznie prowadzi w tym kierunku akcje kontrolno-edukacyjną. Tak właśnie na ziemi raciborskiej było w dniu wczorajszym, kiedy to Policja zatrzymywała samochody i stawiała proste pytanie – Panie kierowco, co wyziewamy? I co się okazało?

Wczorajsze działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali wczoraj kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była w godzinach 06.00 do 22.00 na terenie całego powiatu raciborskiego. Funkcjonariusze skontrolowali 77 pojazdów, zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu kontrolowali samochody. Ich działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Podobne działania prowadzone były na terenie całego województwa śląskiego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podczas działań stróże prawa skontrolowali 77 pojazdów. Nie stwierdzili nieprawidłowości w omawianej tematyce, jednakże zatrzymali łącznie 4 dowody rejestracyjne za inne nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli samochodów, a które związane były ze stanem technicznym pojazdów.

Redakcja