niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Pada i będzie padać.

Pada i będzie padać.

Mamy wtorek. Od samego rana dzień jest pochmurny i pada deszcz. Widząc wszechogarniające nas zachmurzenie nie powinniśmy nawet marzyć o tym, ze doczekamy dzisiaj pięknych pogodowych chwil. Ale przecież ziemia jest tak mocno spragniona wody, że nie powinniśmy w tym względzie protestować. Tyle tyko, by dzisiejsze opady nie przerodziły się w intensywne i długoterminowe opady. Dlaczego? To proste – w pamięci mamy bowiem sytuację powodziową z 1997 r. a potem z roku 2010. W tej deszczowej scenerii pozostaniemy więc w trakcie dzisiejszego popołudnia, nocy, a może i nieco dłużej. Pozdrawiamy więc cieplutko na dzisiaj, ale i kolejne dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 17 lipca br. w 26 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 198 dniem roku, do jego końca pozostało więc 167 dni.

Przeżywamy 26 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi  około +21oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i deszczowy. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 738  mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 86%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.04, zaś zmierzch około godz.: 21.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.56 zajdzie natomiast o godz. 20.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 53 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 7 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 53 minuty. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 32 minuyt od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 17 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 32 minuty,3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 53 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aleksy, Andrzej, Aneta, Bogdan, Donata, Karolina, Konstancja, Leon, Leona, Marceli i Marcelina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Żaden człowiek siły swojej nie zna, dopóki jej w potrzebie z siebie nie dobędzie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Apetyt rośnie w miarę jedzenia”.

Za nami jest  kolejny letni weekend. Weekend ważny dla całej naszej Parafii, bowiem obchodziliśmy odpust w kościółku Św. Magdaleny na cmentarzu. Dzisiaj mamy już wtorek i zgoła odmienna pogodę. Pada deszcz a chwilami pada intensywnie lub wręcz leje. Wychodzi więc na to, że popołudniu i wieczorem będziemy mogli sobie dosyć mocno odpocząć. Odpadają nam bowiem wszelkie prace na dworze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja