środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Ostatni letni weekend będzie deszczowy i ponury.

Ostatni letni weekend będzie deszczowy i ponury.

Lato wychodzi na ostatnią prostą. Od 23 września dzieli nas zaledwie 8 dni. Jak więc z tego wynika, w przyszłym tygodniu będziemy żegnać tegoroczne Lato, w sposób oczywisty powitamy natomiast Jesień. Ale zanim to nastąpi przed nami rozpościera się ostatni tegoroczny letni weekend. Oczywiście ostatni ze względu na kalendarz a nie za sprawą jakości pogody. Pogoda w ten weekend generalnie rzecz ujmując będzie zła. Widzimy to za porannym oknem – pada deszcz i jest bardzo nieprzyjemnie. A jak Państwo znosicie fakt ciągłego skracania się długości dnia na rzecz nocy? Już po układzie dnia i nocy widać wyraźnie, że nieuchronnie lato nam się kończy. Nie ma się jednak czemu dziwić, skoro szybkimi krokami kroczy do nas jesień.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 16 września br., w 90 dniu lata. Dzisiejszy dzień jest 261 dniem roku, do jego końca pozostało więc 105 dni.

To już 90 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +10oC.  W trakcie dnia podniesie się do +14oC, w tej chwili wynosi  około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +14oC. Od samego rana dzień jest deszczowy i ponury. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągał siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 75%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.24, zajdzie natomiast o godz. 18.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 33 minuty. Noc ma więc 11 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 4 minuty krótszy. Trwa okres powolnego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 4 godziny i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cyprian, Edyta, Eugenia, Franciszek, Kamila, Kornel, Łucja, Sebastiana i Wiktor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na święty Wawrzyniec, lata już wnet koniec”.

Jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy nowy rok szkolny, a teraz przychodzi nam powoli żegnać lato i witać jesień. To już naprawdę niewiele dzieli nas od przesilenia letnio-jesiennego. Powolnymi krokami musimy szykować się do tej prawdziwej jesieni, a potem do zimy. Wiemy przecie, że dni będą teraz coraz krótsze. Najpierw dzień zrówna się z nocą, a potem niestety dnia będzie szybko ubywać. Przejście z czasu letniego na zimowy, też zrobi swoje. Póki jednak to nastąpi mamy jeszcze kilkanaście dni września oraz październik, listopad, no i grudzień. Miejmy nadzieję, że nie będą to dla nas złe miesiące.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja