piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » OMNIBUSI z Rud!

OMNIBUSI z Rud!

omnibus 2,mPo raz kolejny wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach pokazali, że w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych ośrodków całego naszego kraju nie stoją na straconej pozycji. Często jest wręcz odwrotnie ? nasi chłopcy pokazują, że w wielu rywalizacjach są dla kolegów niedoścignieni. Tak właśnie stało się w przeprowadzonym niedawno międzyośrodkowym konkursie ,,Zostań OMNIBUSEM?. Wystartowali i zostali Omnibusami! Gratulujemy!

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie w dniu 28.11.2015 roku zorganizował międzyośrodkowy konkurs pt.:?Zostań OMNIBUSEM?. Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn z różnych ośrodków z całego śląska. MOW z Rud reprezentowało 2 wychowanków wraz z opiekunami Justyną Dudek i Mirosławem Dzedzejem.

Celem konkursu była integracja społeczna oraz nawiązanie nowych kontaktów a także, kształtowanie pożądanych postaw w rywalizacji indywidualnej i zbiorowej  oraz poszerzanie zasobów wiedzy na temat otaczającego nas świata.

Konkurs składał się z 3 etapów ? pierwszy to krzyżówka matematyczna, drugi etap to układanie tangramów i ostatni ? pytania dotyczące wiedzy ogólnej.

Trzeba przyznać, że nasza drużyna nie miała łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Nasi wychowankowie okazali się jednak najlepsi – zdobywając w zawodach I miejsce. Szymon oraz Mariusz otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz medale. Gratulujemy im oraz życzymy dalszych sukcesów.      Redakcja

omnibus 2omnibus 1