wtorek , 21 Maj 2019
Home » Aktualności » Od Wigilii Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas równy miesiąc.

Od Wigilii Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas równy miesiąc.

Gdyby ktokolwiek nie kojarzył dzisiejszej daty, to nasza redakcja informuje wszystkich czytelników, że dokładnie za miesiąc będziemy mieli Wigilię Bożego Narodzenia. Wychodzimy więc na ostatnią prostą prowadzącą do świąt. Póki jednak co, przed nami jest jeszcze tydzień bezpośrednio poprzedzający Adwent. My potocznie nazwaliśmy go tygodniem ,,normalnym”, w przeciwieństwie do okresu adwentowego czuwania i przygotowywania się do świąt. W zakresie pogody natomiast w dalszym ciągu mamy przecudowną pogodę a co za tym idzie cudowne i przeurocze dni. Piątek w tym zakresie nic nie ustępuje czwartkowi. Taka piękna pogoda ma się utrzymać do przyszłego czwartku – będzie słonecznie, ale noce mogą być mroźne. A za kilka godzin rozpoczniemy ostatni ,,normalny” weekend tego roku. Tak, tak – to nie żarty! Miłego dnia życzymy. I miłego weekendowania.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 24 listopada br., w 63 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 327 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 38 dni.

To już 63 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC. W trakcie dnia podniesie się do +10oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Od samego rana dzień jest bardzo słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.40, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.15 zajdzie natomiast o godz. 15.52 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 6 godziny i 46 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Gerard, Emilia, Flora, Franciszek, Protazy, Jan, Jaśmina, Felicjana, Felicjanna, Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek jest mniej nieszczęśliwy, gdy nie jest nieszczęśliwy sam”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chcesz się dowiedzieć prawdy o sobie, pokłóć się z przyjacielem”.

Czy obserwujecie Państwo zapadanie zmierzchu w bieżących dniach? My tak. Jak było? Ano już około 16.00 robiło się ciemno i zapadał wieczór. Minione dni są więc doskonałym przykładem, pokazującym jak bardzo skrócił nam się już dzień w stosunku do nocy. Do takiej sytuacji musimy się przyzwyczaić, bowiem przez kolejny miesiąc tak właśnie będzie, a potem? Potem dnia zacznie nam powoli przybywać. Cieszycie się Państwo? My tak. Byle do ….. wiosny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja