poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Od Wigilii Bożego Narodzenia dzielą nas już tylko godziny. Dzień jest dłuższy od najkrótszego o 13 sekund.

Od Wigilii Bożego Narodzenia dzielą nas już tylko godziny. Dzień jest dłuższy od najkrótszego o 13 sekund.

Za oknem mamy temperaturę na lekkim plusie i symptomów zimy nie widać. Dzień od samego rana jest pochmurny. Mimo tego, ponad wszelką wątpliwość w kalendarzu jest już zima – astronomiczna i kalendarzowa. Świat wokół nas jest więc taki nie przystający do tych dawnych – mroźnych i śnieżnych świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj więc ostatecznie nie mamy już co ,,czarować” naszych czytelników, że święta będą mroźne i białe. Otóż mimo wielkich naszych nadziei tak się nie stanie. Będą tylko chłodniejsze siłą nocnych spadków temperatury. Począwszy od dzisiaj do samego Sylwestra temperatury w trakcie dnia będą zdecydowanie powyżej zera. Po Nowym Roku – zobaczymy. Patrząc na taką a nie inną prognozę musimy w sposób właściwy ustawiać się do zbliżających się świąt. Wiadomo, pogoda determinuje świąteczny klimat, ale przecież jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Mimo wszystko jesteśmy jednak przekonani, że nadchodzącym świętom nie braknie uroku a w naszych sercach i umysłach panować będzie wielka świąteczna radość.

Tymczasem już jutro mamy Wigilię Bożego Narodzenia. Innymi słowy od świąt dzielą nas już tylko godziny. Zawsze jednak tak bywa, że są to najważniejsze i najtrudniejsze godziny.  

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 23 grudnia br. w 2 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 357 dniem roku, do jego końca pozostało więc 8 dni.

Przeżywamy 2 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +5oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 88%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.04, zaś zmierzch około godz.: 16.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44 zajdzie natomiast o godz. 15.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest równie krótki co  najkrótszy dzień roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 23 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 19 minut, 53 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 minut i 13 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wiktoria, Anatola, Sławomir, Sławomira, Dagobert, Anatolia i Teodul. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Im więcej zima wody, tym więcej wiosną pogody”.

Tak się jakoś złożyło, że w najbliższe święta będzie już Zima, ale niestety nie będziemy mieli zimowej pogody – przynajmniej za dnia. No jedynie może być chłodno. Niestety musimy się z taką sytuacją pogodzić, bowiem nie mamy na to żadnego wpływu. Mimo tego nadchodzące święta powinniśmy przeżyć radośnie. To nic, że na dworze będzie czarno i ponuro, ważne jest, że w naszych sercach będzie biel i radość. Pamiętajmy, że święta będą takie jakie są w naszych umysłach i sercach. A śnieg i mróz z całą pewnością nadejdą. Może jeszcze w grudniu tego roku. Taka mamy nadzieję.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej przedświątecznej niedzieli.

Redakcja

24121108