środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Od świąt dzieli nas nieco ponad tydzień.

Od świąt dzieli nas nieco ponad tydzień.

Tak doprawdy do świąt pozostało nam niewiele ponad 1 tydzień. Trywialne więc będzie stwierdzenie, że okres ten jest ostatnią prostą prowadzącą do Świąt Bożego Narodzenia 2017. A tak w ogóle to mamy sobotę, a więc przeżywamy kolejny weekend roku. Za oknem mamy wyraźnie na minusie, temperatura nocą sięgała jednak aż –4oC. Pomimo, że za 6 dni nadejdzie kalendarzowa zima, póki co o śniegu i wielkiej zimie możemy sobie tylko pomarzyć. Ale to co nas czeka w najbliższych dniach może napawać nadzieją. Coraz bardziej prawdopodobne jest to, że Boże Narodzenie spędzimy przy mrozie i z niewielkim śniegiem. Tym samym, ludowe porzekadło – Barbara po lodzie, Boże Narodzenie po wodzie raczej się nie sprawdzi. A od świąt dzieli nas 5 roboczych dni i 3 dni weekendowe. Przyznają Państwo, że to już doprawdy niewiele. Mamy radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 16 grudnia br., w 84 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 350 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 15 dni.

To już 84 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi  około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i bardzo chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 733 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.01, zaś zmierzch około godz.: 16.09.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.40 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i  4 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 7 godziny i  52 minuty.  Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 13 minut, 28 sekund. 16 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 18 minut, 34 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 2 minuty, 32 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir i Drogosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jak w zimie piecze, to latem ciecze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi i Jego zbawczej władzy!” – Jan Paweł II.

Wiemy, że trudno jest ogarnąć dzisiejszy stan rzeczywistości. Prawda jednak jest taka, że mamy kilka dni do świąt. Najwyższa więc pora, by do świąt zacząć się przygotowywać z wielką powagą i starannością. Święta to nie są zwykłe dni, w związku z tym pod wieloma względami musimy do niech przygotować się w sposób szczególny. Postarajmy się, by tak było w każdym naszym domu i każdej rodzinie. Swoim wzrokiem sięgnijmy trochę dalej niż zazwyczaj i otoczmy swoją opiekę wszystkich samotnych, tak by nikt z nich w czas świąt nie czuł się osamotniony.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja