poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Od świąt dzieli nas dokładnie miesiąc.

Od świąt dzieli nas dokładnie miesiąc.

kogutNie w jesiennej a wiosennej atmosferze przeżywamy kolejny dzień bieżącego tygodnia. Dzień od samego rana jest słoneczny i w miarę ciepły. Mamy końcówkę listopada a wrażenie odnosimy takie jakby był środek przepięknej wiosny. W takiej scenerii bieżący tydzień szybkimi krokami dobiega końca. Tak szybko, że już jutro rozpoczniemy kolejny weekend. Tym razem będzie to ostatni ,,normalny” tydzień roku. Już bowiem za kilka dni rozpoczniemy tegoroczny Adwent. Informujemy również wszystkich naszych czytelników, że za miesiąc będziemy mieli już zimę. Tą kalendarzową, nie wiemy bowiem co będzie za oknem. No i oczywiście 1 dzień będzie nas dzielił od Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Jednak w pełni klimat przedświąteczny będzie nam dane odczuć już niebawem wraz z pierwszą niedzielą Adwentu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 23 listopada br., w 62 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 326 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 39 dni.

To już 62 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC. W trakcie dnia podniesie się do +11oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC. Od samego rana dzień jest bardzo słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.38, zaś zmierzch około godz.: 16.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.13 zajdzie natomiast o godz. 15.52 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 6 godziny i 42 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klemens, Adela i Felicyta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy coś uparcie gaśnie – zaufaj iskierce nadziei”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak słoneczna jest Cecylia, w białej sukni będzie Wilia”.

Mamy końcówkę kolejnego tygodnia. Tak na dobrą sprawę możemy powiedzieć, że przed nami jest jeszcze ostatni ,,normalny” tydzień tego roku. Potem będziemy mieli już tylko Adwent, Święta oraz poświąteczny dzielący nas od Sylwestra i Nowego Roku. Przyznają Państwo, że jest to niezła perspektywa. Przed nami więc rozpościera się czas wielkich wyzwań, pracy, ale również przedświątecznej radości. Obyśmy ten okres przeżyli w sposób właściwy i godny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja