środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Od świąt dzielą nas już zaledwie 2 dni!

Od świąt dzielą nas już zaledwie 2 dni!

Po długich przygotowaniach do świąt, właśnie wkraczamy w finisz tych przygotowań. Co prawda, Wigilię mamy ,,dopiero? w sobotę, ale już teraz wkroczyliśmy w zasadniczy okres poprzedzający Boże Narodzenie. Tak właściwie to od Wigilii Bożego Narodzenia dzielą nas godziny. Z całą pewnością w naszych domach trwają najważniejsze świąteczne przygotowania. Dobrze byłoby, gdyby najbliższe 2 dni ( czwartek, piątek ) mogły być dla nas wolne od pracy. To powinno zapewnić nam czasowy komfort naszej domowej pracy przedświątecznej a już na pewno w dzień Wigilii. Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom, że wczoraj ( środa ) 21 grudnia rozpoczęliśmy astronomiczną i kalendarzową zimę. A na dworze od samego rana jest pogodnie. Przyznają Państwo, że taka pogoda z zimą nie wiele wspólnego. Tymczasem już dzisiaj na godz. 8.30 zapraszamy chętnych mężczyzn do budowy stajenki bożonarodzeniowej w naszym kościele. Każda ręka jest mile widziana. Bóg zapłać!

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 22 grudnia br., w 2 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 357 dniem roku, do jego końca pozostało więc 9 dni.

To już doprawdy 2 dzień tegorocznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC. W trakcie dnia podniesie się do +1oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Dzień od samego rana jest pochmurny . Czekamy jednak na przebłyski słońca. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 757 ? 756 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 73%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44, zajdzie natomiast o godz. 15.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest tak samo długi jak środa. Jest to również najkrótszy dzień roku. Jest on już o 8 godzin i 0 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia nam zacznie przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Drogomir, Ksawera, Honorata, Zenon, Franciszka, Gryzelda, Flawian i Beata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie czas jest nam dany, lecz chwila?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima?.

Już tylko godziny dzielą nas od chwili kiedy rozpoczynamy wielkie świętowanie. Za sobą mamy już IV Niedzielę Adwentu. W niedzielę wielu z nas godnie ,,pożegnało? się z Adwentem na Jarmarku Adwentowym w piwnicach rudzkiego opactwa. Przyznajemy, że świąteczny klimat tego miejsca po raz kolejny został wyniesiony na wysoki poziom. Niech radość tam panująca zostanie przeniesiona do naszych domów, gdzie powinna rozkwitać na łonie naszych rodzin. Wielkie dzięki dla księdza Jana i całej Jego drużyny, wielkie dzięki za doznane przeżycia. Również kiermasz adwentowy w rudzkiej szkole po raz kolejny pokazał, że ,,jak trza?, to środowisko szkolne potrafi zrobić kawał dobrej roboty. Niech żałują wszyscy ci którzy w niedzielę nie odwiedzili szkoły. Gratulujemy uczniom i wszystkim organizatorom.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego przedświątecznego czwartku.   Redakcja