środa , 15 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Od świąt dzielą nas 2 tygodnie.

Od świąt dzielą nas 2 tygodnie.

jaka pogodaDo świąt pozostają nam więc równe 2 tygodnie. Powoli więc musimy robić niezbędne zakupy i wykonywać konieczne prace przygotowawcze do świąt. A w związku z tym musimy już mieć wizję tych świąt. Za nami są już 2 tygodnie Adwentu i 2 niedziele Adwentowe. Każdy z nas mógł je spędzić na swój sposób, jednak wiele osób tradycyjnie odwiedziło piwnicę w rudzkim Opactwie, gdzie w najlepsze trwa tegoroczny jarmark adwentowy. Jak zwykle czas spędzony w Opactwie jest okresem spędzonym w miłej świątecznej atmosferze. Na dworze ociepliło się i jest jesiennie. Nie zmienia to jednak oczywistego faktu ? mianowicie nieuchronnie zbliżamy się do kalendarzowej zimy. Jaka ta zima będzie w realu trudno dzisiaj jednoznacznie przesadzać. Nie ukrywamy jednak, ze my liczymy na zimę w pełnej krasie ale w wymiarze umiarkowanym.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 10 grudnia br., w 78 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 344 dniem roku, do jego końca pozostały więc 21 dni.

To już doprawdy 78 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się do +8oC, w tej chwili wynosi  około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Dzień od samego rana jest w miarę pogodny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 751 ? 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 86%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.35, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 9 minut. Noc ma więc 15 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1  minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 40 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Brajan, Daniel, Judyta, Maria, Andrzej i Julia. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Takt polega na tym, że wiesz jak daleko możesz posunąć się za daleko”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy ptaki o północy latają, mroźną zimę zapowiadają?.

Czy w związku ze zbliżającymi się świętami, mają Państwo już pewien zamysł na rodzaj potraw które chcielibyście przygotować na ten szczególny okres. Wiadomo ? tradycja musi być i trudno sobie wyobrazić kolację wigilijną ,,wywróconą do góry nogami? w stosunku do naszych tradycji. Bo tak być musi. Powinniśmy pieczołowicie dbać o to, aby to co przekazali nam nasi rodzice i dziadkowie ? utrwalić, a następnie przekazać kolejnym pokoleniom. Bo poza aspektem religijnym, to jest w tych świętach piękne i warto o to dbać. Więc dbajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja