wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Od kolejnego weekendu dzielą nas już tylko godziny. Weekend powitamy jednak w temperaturowym piekle! Bądźmy czujni.

Od kolejnego weekendu dzielą nas już tylko godziny. Weekend powitamy jednak w temperaturowym piekle! Bądźmy czujni.

Powoli kończy nam się kolejny tydzień pracy. Tym razem za sprawą wtorkowego święta i długiego weekendu był on bardzo krótki. Nadal jednak mamy wakacje a przed nami są jeszcze 2 tygodnie kanikuły. Miniony 4 dniowy świąteczny weekend był praktycznie rzecz biorąc ostatnim długim weekendem tego roku w lecie. Bowiem za nieco ponad miesiąc lato będzie się miało ku końcowi. Kolejne ,,ciekawe” a może nawet długie weekendy możliwe będą już jesienią w okolicy Dnia Zmarłych, no i w grudniu. Wtedy będziemy mieli również możliwość wydłużenia sobie wolnego aż do 5 dni. A tymczasem wakacje ,,dogorywają”. Trudno w to uwierzyć, że za nami jest już znacząca część wakacji. Kolejny tydzień ma być chłodniejszy niż ostatnie kilkanaście dni, a sama pogoda będzie również bardziej stabilna. Ogólnie rzecz ujmując upały odpuściły a pogoda ustabilizuje się na średnim poziomie. Takie dni potrafią jednak być również przyjemne. Jutro natomiast wybieramy się na tegoroczne dożynkowanie do czeskich Bolatic. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 18 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 59 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 232 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostały więc 134 dni.

To doprawdy 59 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +30oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +33oC!!! Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 41%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.41 zajdzie natomiast o godz. 19.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 18 minut. Noc ma więc 9 godzin i 42 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 44 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusława, Bronisław, Helena, Ilona, Klara i Nela. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Udając kogoś kim nie jesteś, jesteś jedynie nieudaną kopią osoby którą pragniesz być”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chcesz się dowiedzieć prawdy o sobie, pokłóć się z przyjacielem”.

Przed nami 2 ostatnie tygodnie wakacji. Chcąc, nie chcąc, coraz częściej spoglądać będziemy w stronę 4 września i początku nowego roku szkolnego. Tak to już bywa, że wszystko co dobre przemija z ,,podwójną” szybkością. Tak to właśnie jest z wakacjami, urlopem i wszelkiego rodzaju dniami wolnymi. Ale tak to już jest i nic nie poradzimy. Póki więc co, starajmy się wykorzystać końcówkę wakacji na tyle ile się tylko da.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego piątku.   Redakcja