środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Od kilku godzin przeżywamy już miesiąc październik.

Od kilku godzin przeżywamy już miesiąc październik.

I tak oto minęło 9 miesięcy br. Jak by na to nie patrzeć – minęły 3 pierwsze kwartały roku, a przed nami pozostał ostatni. Początek października oznacza również początek zajęć dla studentów. Skończyły się dla tej grupy wakacje i od poniedziałku zapełnią się wszystkie polskie uczelnie. W ten oto sposób rok szkolny dla wszystkich rozkręcił się na dobre. Również na dobre rozkręciła się tegoroczna jesień. Póki co, nie możemy narzekać na pogodę, ale czy tak będzie nadal, trudno jest dzisiaj wyrokować. Meteorolodzy zapowiadają, że pogoda utrzyma się na dzisiejszym poziomie. Chciałoby się by było ździebko cieplej, ale przecież natura wie co czyni. Patrząc na mapy pogody widzimy, że ładna pogoda zapowiadana jest na kilka a może nawet kilkanaście dni. Dzisiaj w nocy temperatura spadła do 0oC. Również w trakcie dnia, termometr nie pokazuje wielkiego ciepła.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 1 października br. w 9 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 274 dniem roku, do jego końca pozostało więc 91 dni.

Przeżywamy 9 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +16oC, w tej chwili wynosi  około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +17oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny, ale chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 69 – 53%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.14, zaś zmierzch około godz.: 18.56.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.46 zajdzie natomiast o godz. 18.26 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 40 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 20 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 36 minut. Widać więc, że długość dnia jest już krótsza niż nocy o 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 1 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 45 minut, 45 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 34 minuty i 21 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Danuta, Igor, Jan i Remigiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Każdy ma jakiś talent, wiec zacznij coś robić. Po jakimś czasie zacznie ci wychodzić”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

Studenci na start – tak można byłoby zaapelować do tej grupy osób. Wszystko co dobre również dla Was się kończy. Mamy nadzieję, że wszystko co było do zdania jest już po Waszej myśli za Wami. Pierwsze roczniki studentów zapewne najbardziej przeżywają zmianę miejsca nauki. To już nie ogólniaczek, czy technikum, jesteście na Polibudzie, Uniwerku, czy tego typie uczelni wyższej. To zobowiązuje ale i nobilituje. Powodzenia. Od poniedziałku – start!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja