piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Od Adwentu dzielą nas już tylko godziny.

Od Adwentu dzielą nas już tylko godziny.

yes-weekendTo doprawdy już ostatnie dni listopada. Dokładnie pozostało ich 5, a potem mamy już tylko grudzień, którego dni zazwyczaj mijają jak mgnienie oka. W kolejnych dniach pogoda mocno przyśpieszy w kierunku warunków zimowych. Skoro jednak niebawem nastąpi miesiąc grudzień, taka pogoda nie powinna nas dziwić. Kilkustopniowy mróz spowoduje, że poprawią się warunki pogodowe a głównie czystość powietrza na dworze. Aktualny klimat jest zdecydowanie miej zdrowy w stosunku do tego który panował jeszcze kilka dni temu. Szybkimi krokami zmierzamy w stronę Adwentu, już za kilkanaście godzin przeżywać będziemy I Niedzielę Adwentu. W ten oto sposób dzisiaj przeżywamy ostatni dzień zwykły roku kościelnego. Przed nami rozpościera się więc piękny przedświąteczny okres. Miejmy nadzieję, że dane nam będzie przeżyć go w pięknej i radosnej atmosferze. By jednak tak się stało, wiele zależy od nas samych.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 26 listopada br., w 65 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 331 dniem roku, do jego końca pozostało więc 35 dni.

To już doprawdy 65 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się do +8oC, w tej chwili wynosi  około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Dzień od samego rana jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 749 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 85%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.18, zajdzie natomiast o godz. 15.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 32 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 28 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejna 1 minutę krótszy. Jest on już o 6 godzin i 56 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Leonard, Sylwester, Delfin, Lechosława, Lechosław, Jan, Konrad, Sylwestra i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dlatego, że nie znajdujemy, czego szukamy, nie powinniśmy rezygnować z szukania tego, co znaleźć możemy?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Od świętej Katarzyny nie wyganiaj już na dwór żywiny?.

Za nami Katarzynki i Święto Kolejarza, powoli musimy szykować się do Andrzejek. Tak, tak ? to już za kilka dni. Zapewne zabaw, uciech i wspólnego biesiadowania nie zabraknie. Ale nade wszystko nastanie Adwent i nastrój przedświąteczny ? Mikołaj, Barbórka, coś tam jeszcze, święta, sylwester i Nowy Rok. Przyznają Państwa, że to obiecująca perspektywa. Obyśmy tylko zdrowi byli.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja