niedziela , 21 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Oby dzisiejsza sobota była dla nas wszystkich pięknym, pogodnym dniem.

Oby dzisiejsza sobota była dla nas wszystkich pięknym, pogodnym dniem.

Jeeeeest sobota! Ostatni pełny tegoroczny letni weekend. Już za kilka dni przygotowywać się będziemy do pożegnania lata, bowiem jesień idzie. Za tydzień w niedzielę będziemy więc mieć początek astronomicznej jesieni. A potem w kalendarzu. W ostatnich dniach na przemian mamy ciepło i zimno, słonecznie i deszczowo. Zapewne wszystko za sprawą mieszania się mas powietrza z dwóch odmiennych frontów – chłodnego i ciepłego. Przeżywamy ostatni pełny letni weekend. Już chociażby z tego tytułu zasługuje on na szczególne potraktowanie i przeżycie. Wszystko jednak zdeterminuje pogoda. Ona bowiem ułatwi nam lub utrudni efektywne i efektowne przeżycie tego czasu. Cały czas mamy jednak nadzieję, że będzie to ciepły weekend. Sobota z samego rana była wilgotna, po wczorajszych i nocnych opadach deszczu. W trakcie dnia ma się jednak wypogodzić. Jest więc szansa na to, że w dalszym fragmencie dzisiejszy dzień będzie pogodny. I co najważniejsze – nie narzekajmy na to, że spadł deszcz. Był on naturze bardzo potrzebny. W tym miejscu musimy poinformować naszych czytelników, że oto w naszych lasach są grzyby. Pierwsze egzemplarze dotarły już do naszej redakcji. Wczorajszy deszcz zapewne wegetacji grzybów pomoże. Nie ma więc na co czekać – ruszamy do lasu po grzyby, świeże powietrze oraz miłe chwile. Powodzenia.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 15 września br. w 86 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 258 dniem roku, do jego końca pozostało więc 107 dni.

Przeżywamy 86 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia spadnie do około +21oC, w tej chwili wynosi  około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Od samego rana dzień jest pochmurny, ale ma się wypogodzić. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.49, zaś zmierzch około godz.: 19.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.22 zajdzie natomiast o godz. 19.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 11 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godzin i 33 minuty. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 15 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 46 minuty, 10 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 33 minut i 56 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Albin, Budzigniew, Kaja, Maria i Nikodem. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Zwycięzca to ten, który wstaje nawet wtedy, kiedy nie może”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Niewielka to sztuka być mądrym między głupimi”.

Czy dacie Państwo wiarę temu, że mijają właśnie 2 pełne tygodnie nowego roku szkolnego? I co? Zapewne szkolna machina ruszyła już na całego. Innymi słowy rozpoczęła się zwyczajowa harówa. Taki jednak nasz los. Nie przejmujmy się tym jednak aż nadto. Dla równowagi w naszym samopoczuciu powiemy tak – czymże jest czas szkolny w porównaniu z czasem naszej czynności zawodowej? Niejeden z nas powiedziałby, że jest ,,sielanką”. Niech więc tak będzie i tego się trzymajmy. Młodzi- dajcie temu wiarę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja