piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » O wynikach z minionego weekendu wszyscy będą chcieli szybko zapomnieć.

O wynikach z minionego weekendu wszyscy będą chcieli szybko zapomnieć.

wynikiPo czarnej sobocie, piłkarska niedziela była raczej szara. Bez jakiegokolwiek entuzjazmu w uzyskanych wynikach. Oto bowiem w niedzielę w 3 rozegranych meczach przez drużyny seniorów z terenu naszej gminy osiągnięto 2 remisy i 1 porażkę. Zremisował BUK i Płomień, przegrały natomiast bardzo wysoko Koziołki. W przypadku drużyny z Rudy Kozielskiej mieliśmy do czynienia z feralnym tygodniem, bowiem kilka dni wcześniej w zaległym meczu Koziołki uległy w Czyżowicach 7:4. Był to zaległy mecz z jesieni.

Jeśli do niedzielnych meczów dodać sobotni blamaż naszych zespołów, to wniosek może być tylko jeden – miniona kolejka była dla naszych zespołów bardzo cieniutka.

**** Czarna sobota, tak po krotce można nazwać wczorajszy dzień w lokalnej piłce nożnej. Nasze drużyny rozegrały bowiem 2 mecze – Stal i Jankowice, obydwa te mecze zostały przegrane. Przy czym drużyna z Jankowic zdążyła nas już przyzwyczaić do ciągłej serii porażek. W tym przypadku nie możemy więc mówić o niespodziance. Może jedynie o nieprzerwanym ciągu rozczarowań z Jankowic płynących. Wychodzi na to, że póki co nie ma wielkich szans na przebudzenie się zespołu zza lasu, oraz na to, by klub utrzymał w tym sezonie w klasie rozgrywek ,,B”. Na dzisiaj nie zapadły jeszcze ostateczne rozstrzygnięcia, jednak w przypadku Jankowic pozostanie w klasie ,,B” na kolejny sezon zaczyna graniczyć z cudem. Może jednak w kolejnych meczach drużyna przypomni sobie, jak grała za ….. dawnych czasów.

Duża niespodzianka stała się również na nowym stadionie w Kuźni Raciborskiej. Oto bowiem wicelider Serie ,,B” przyjechał i dołożył gospodarzom zabierając 3 punkty do Górek. Mało tego – Stal po tym meczu straciła pozycję lidera i musi zadowolić się drugim miejscem. Oj, pasjonująca będzie końcówka tegorocznego sezonu w klasie ,,B”.

Uzyskane wyniki ( sobota + niedziela ):

^^^ Klasa ,,A”:

Zgoda Zawada Książęca 1:1 LKS ,,BUK” Rudy

^^^ Klasa ,,B”:

*** LKS Owsiszcze            4-1            LKS Jankowice

*** KS Kuźnia Raciborska            1-2            LKS Górki Śląskie.

*** LKS 07 Markowice      5:1       LKS Ruda Kozielska

UWAGA: w środku minionego tygodnia – 09.05.2018 r. odbył się również zaległy mecz Koziołków:

*** Naprzód II Czyżowice             7-4             LKS Ruda Kozielska

^^^ Klasa ,,C”:

KS Pietraszyn 2:2 Płomień Siedliska.

Redakcja