środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Nocą mocno przymroziło, wieczorem jednak będzie padał deszcz!

Nocą mocno przymroziło, wieczorem jednak będzie padał deszcz!

Jak by na to nie patrzeć 2017 rok zmierza ku końcowi. To już jutro na prywatkach, zabawach, balach i w swoich prywatnych domach pożegnamy Stary Rok a powitamy Nowy AD 2018 rok. Do tej chwili pozostało nam już naprawdę niewiele godzin. Biorąc to pod uwagę, wielu z nas jest już na najwyższych obrotach w przygotowaniach do Sylwestra. Mamy nadzieję, że wszyscy zdążą na czas a sama zabawa minie bezpiecznie, miło, przyjemnie i radośnie. Starajmy się jednak tak balować, abyśmy byli w stanie o północy w sposób świadomy powitać Nowy Rok i mieli świadomość tego, że to nowy rok nastał. Różnie bowiem w tym względzie bywało w przeszłości. Nieprawdaż? Tymczasem na dworze tak jak zapowiadaliśmy mamy silny mróz, nocą słupek rtęci lokalnie spadł nawet do -6oC. Mróz sprawił, że powietrze stało się suche i bardziej rześkie. Z całą pewnością taka pogoda i takie warunki sprzyjać będą temu by wyjść na dwór na dłuższy spacer. Skorzystajmy więc z takich warunków. Jest pogodnie i bardzo słonecznie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 30 grudnia br., w 8 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 364 dniem roku, do jego końca pozostały więc niespełna 2 dni.

To już 8 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -6oC.  W trakcie dnia wyniesie około +2oC, w tej chwili wynosi  około -3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -5oC. Od samego rana dzień jest pogodny i bardzo słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 65%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46 zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 4 minuty. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 30 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 15 minut, 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 minuty, 18 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sewer, Anizja, Egwin, Eugeniusz, Rajner, Dionizy, Uniedrog i Irmina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Udając kogoś kim nie jesteś, jesteś jedynie nieudaną kopią osoby którą pragniesz być”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy grzmi na lód, będzie głód”.

Powoli możemy mówić – że 2017 rok jest już za nami. Uprawnieni również jesteśmy do tego, aby o minionym roku wydawać swoje oceny. Można to robić, biorąc pod uwagę wiele kryteriów. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą sprawą jest to w jakim zdrowiu dane nam było przeżyć mijający rok. A poza tym wszystko musi mieć inny -mniejszy wymiar. Ważne jest przecież to, w jakiej kondycji fizycznej, ale również psychicznej wchodzimy w kolejny rok. Chcąc wydać własną ocenę temu wszystkiemu, co dane nam było przeżyć w mijającym roku, z całą pewnością musimy powiedzieć, że było różnie, ale nie najgorzej. Rok ten był przeciętny, ze wskazaniem na dobry rok. Mamy świadomość tego, że taka ocena jest indywidualną sprawą każdego z nas, nie mniej jednak patrząc przekrojowo uprawnieni jesteśmy do stwierdzenia, że mijający rok był rokiem dobrym i tak go wspominajmy. A co na przyszłość. A na przeszłość wypowiedzmy stare ludowe powiedzenie – oby w kolejnym roku zdrowi byliśmy, a rok oby nie był gorszy od tego który właśnie mija.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej ostatniej soboty w tym roku.    Redakcja