środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » No to mieliśmy tej nocy pierwszy przymrozek tej jesieni!

No to mieliśmy tej nocy pierwszy przymrozek tej jesieni!

hot drink from a cup.

Pogoda zgodnie z zapowiedziami zaczyna wychodzić z dołka. Jest pogodnie i słonecznie, ale w nocy mieliśmy przymrozek. Termometry po raz pierwszy tej jesieni spadły poniżej ,,zera”. Przy gruncie temperatura wynosiła -2oC! Za nami są już 2 robocze dni bieżącego tygodnia, który mija nam przy względnie dobrej pogodzie. Poprawa pogody umożliwia nam wyjść na dwór by zająć się zaległymi pracami na podwórku i w ogrodzie. A tam zawsze jest co robić. Przed nami w tym tygodniu są jeszcze 3 robocze dni. No i sobota, którą zapewne wielu z nas spędzi na dworze, bo jeśli zaległych prac nie zrobimy teraz, to kiedy? Według zapewnień meteorologów kolejne dni będą pogodne. To ważne, zwłaszcza wobec tego, że pozostało nam do wykonania wiele jesiennych prac. Tak by z wszystkimi zdążyć przed nadejściem krótkich i brzydkich jesiennych dni. Widzimy również, że z dnia na dzień długość dnia się skraca co również ogranicza nasze możliwości spędzenia czasu na dworze.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 26 września br. w 4 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 269 dniem roku, do jego końca pozostało więc 96 dni.

Przeżywamy 4 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia spadnie do około +14oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Od samego rana dzień jest słoneczny i zimny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 761 – 758 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 75 – 45%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.06, zaś zmierzch około godz.: 19.07.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.39 zajdzie natomiast o godz. 18.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 58 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 2 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 54 minuty. Od dzisiaj dzień stanie się już krótszy od nocy. Widać więc, że długość dnia jest już krótsza niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 27 minuty, 8 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 52 minuty i 58 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cyprian, Euzebiusz, Justyna i Łękomir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Szef przedsiębiorstwa ma dwa rodzaje współpracowników: tych, na których może liczyć, i tych, z którymi musi się liczyć”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy nadejdzie wrzesień, wieśniak ma zawsze pełną stodołę i kieszeń”.

Mamy środę. Przed nami jest wiele spraw do zrealizowania. Zwróćmy jednak uwagę na to, że na popołudniowo-wieczorne prace mamy coraz mniej czasu. A to za sprawą coraz wcześniej zapadających ciemności. I w tym zakresie będzie coraz gorzej. Stanie się w końcu tak, że większe prace będziemy musieli planować na sobotę, albo po prostu brać na ich wykonanie urlop. Wieczory będą zapadały coraz wcześniej, ale za to będą dłuższe. Czy wpłynie to na to, że lepiej i dłużej będziemy wypoczywać? Czas pokaże.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej środy.    Redakcja