wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » No to mamy zimę. Jesień żegnamy na 9 miesięcy.

No to mamy zimę. Jesień żegnamy na 9 miesięcy.

I tak oto dotrwaliśmy do ścisłego okresu przedświątecznego. Za nami ostatni przedświąteczny weekend i już od 2 dni degustujemy się świątecznym tygodniem. W ten sposób stopniowo wchodzimy w tegoroczne Boże Narodzenie. Wszakże już w sobotę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że większość prac przygotowawczych do świąt mamy dokładnie zaplanowane i wiemy co i kiedy będziemy robić. A teraz powinniśmy nabrać głębokiego oddechu i wyhamować. Oczywiście nie jest możliwe to, by nic nie robić przez najbliższe dni, ale czas ten nie powinien być już totalną gonitwą. I to jest możliwe, trzeba tylko za wszelką cenę do tego dążyć. A ostatni adwentowy weekend spędziliśmy mile na Jarmarku Adwentowym u ks. Jana w rudzkim opactwie oraz na kiermaszu świątecznym w szkole. A za niespełna 3 dni rozpoczniemy Wigilię Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym defacto żegnamy tegoroczną Jesień i witamy astronomiczną i kalendarzową Zimę. Tymczasem na dworze mamy namiastkę tej zimy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 21 grudnia br., w 88 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 356 dniem roku, do jego końca pozostało więc 10 dni.

To już doprawdy 88 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -5oC. W trakcie dnia podniesie się do +2oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i mglisty. Czekamy jednak na słońce. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 756 ? 755 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 81 – 74%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.43, zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc ma więc 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest tak samo długi jak wtorek. Jest to najkrótszy dzień roku. Jest on już o 8 godzin i 0 minut krótszy od nocy. Skracanie dnia zatrzymało się i po kilkudniowej stagnacji w tym względzie dnia nam zacznie przybywać. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Tomisław, Balbin, Tomasz, Honorat, Festus i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda Tomaszowa, taka będzie majowa?.

No to kończy nam się tegoroczna Jesień i witamy Zimę. Także od jutra nie będziemy mogli już narzekać ? och jak jest nam zimno! Bo chłód i owe zimno będzie przecież oczywiste i musi być wkalkulowane. Szkoda tylko, że Zima wraz ze swoim przyjściem nie przyniesie przedświątecznych opadów śniegu. A może jednak, któż to wie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja