niedziela , 17 Listopad 2019
Home » Aktualności » No to dzisiaj rządzi Św. Mikołaj.

No to dzisiaj rządzi Św. Mikołaj.

W mroźnej ale jesiennej scenerii bez śniegu doczekaliśmy Świętego Mikołaja. Ta, tak, to już dzisiaj Święty Mikołaj dotrze do wielu z nas. Ale pod kilkoma warunkami. Otóż Mikołaj przybędzie nade wszystko do wszystkich grzecznych, w skrajnych przypadkach pochyli się również nad niegrzecznymi, ale takimi osobami, które wykażą skruchę i mocne postanowienie poprawy. Dla Mikołaja to się liczy. Zima daje nam niemrawo znać, że doskonale wie, że nadchodzi jej czas. Ale nadchodzi jakoś tak niezdecydowanie, stąd też dzisiejsze mikołajkowe święto minie nam w tylko w lekko zimowej scenerii. Mikołaj zazwyczaj przychodzi do nas w godzinach wieczornych, może jednak do nas  zawitać o każdej porze dzisiejszego dnia. Bądźmy więc czujni i wypatrujmy Go. I przesłanie na dzisiejszy dzień i wieczór – obyśmy nie przegapili Świętego Mikołaja. Miłego świętowania życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 6 grudnia br. w 75 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 340 dniem roku, do jego końca pozostało więc 25 dni.

Przeżywamy 75 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -6oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +4oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 61%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.51, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.30 zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 15 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 45 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 11 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 7 godziny i 30 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 18 sekund. 6 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 6 minut, 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 11 minut i 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Angelika, Heliodor, Agata, Dionizja, Mikołaj, Emilian, Leoncja, Piotr i Honorata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Żadna wielka miłość nie umiera do końca”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli święty Mikołaj lodu nie roztopi, długo będą w ręce chuchać chłopi”.

Póki co, to po prawdziwej zimy w pełnym jej wydaniu nie mamy. Kilka dni i nocy na minusie i dwa dni lekkich opadów śniegu do tej pory stanowiło jej namiastkę. Ale za oknem mamy lekką zimę – taka z mrozem. Meteorolodzy zapowiadają, że większość grudniowych dni będzie podobnych. Gdzieś tam również wypatrują opadów śniegu i mrozu. Niewielkich, ale lepsze to niż nic. Tylko tak po prawdzie mówiąc – czy nam zależy na długiej, mroźnej i śnieżnej zimie? Chyba nie. Wszystkiego oczekujemy, ale nie w nadmiarze. Wiadomo, że grudzień i styczeń a zwłaszcza święta wyglądają lepiej w śniegu. Ale przecież święta przeżywamy w sercu. Mogą być piękne nawet bez tych atrybutów zimowej pory roku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja