wtorek , 19 Luty 2019
Home » Aktualności » No i nastał lipiec. połówka roku 2018 za nami.

No i nastał lipiec. połówka roku 2018 za nami.

Czas płynie nieubłaganie szybko. Oto bowiem zakończył się czerwiec AD 2018 i dzisiaj rozpoczynamy pierwszy wakacyjny miesiąc – lipiec. Kilkanaście ostatnich dni w zakresie pogody, to pogodowy ,,misz-masz”. Przy czym obecnie pogoda jest umiarkowana, okresami nawet chłodno. Dobrze jednak, że nie dotykają nas aż tak bardzo ekstremalne zjawiska pogodowe. Tak to jakoś bywa w tej naszej przyrodzie, że pogoda coraz częściej i mocniej rozregulowuje się poprzez wpadanie z jednej w drugą skrajność pogodową. A nam utrudnia to życie, bo raz susza, to znowu intensywne, duże i długie opady deszczu. No i ekstremalne zjawiska pogodowe. W takiej atmosferze witamy wszystkich naszych czytelników  w niedzielę 1 lipca br. Przeżywamy pierwszy lipcowy weekend, pragniemy jednak zwrócić uwagę na to, że będzie to już drugi ……. weekend wakacyjny. Korzystajmy z tego, że trwają wakacje, pogoda jest znośna – przeorganizujmy więc nasze codzienne życie tak, byśmy mogli mówić, że oto konsumujemy ów kawałek lata i wakacji. Bo tak po prostu trzeba.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 1 lipca br. w 10 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 182 dniem roku, do jego końca pozostały więc  183 dni.

Przeżywamy 10 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +17oC, w tej chwili wynosi  około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +17oC. Od samego rana dzień jest słoneczny ale chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 -61%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.56, zaś zmierzch około godz.: 21.43.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.41 zajdzie natomiast o godz. 21.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 19 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 41 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 19 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 6 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 1 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 minuty, 5 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 15 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusław, Domicjan, Domicjana, Estera, Halina, Karolina i Klarysa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,W miłości od pierwszego wejrzenia najdziwniejsze jest to, że często zdarza się ludziom, którzy widywali się codziennie od lat…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Miesiąc lipiec musi przypiec i ostatki mąki wypiec”.

Jeśli dać wiary prognozom stawianym przez meteorologów, to czeka nas okres umiarkowanej pogody z temperaturą maksymalnie do 26oC. Nie będzie upałów. Mogą również pojawić się dni z lekkimi opadami deszczu. Tak ma być niemal do połowy lipca. A my musimy swój wakacyjny wypoczynek dostosować do aktualnej sytuacji pogodowej. Możliwości w tym zakresie mamy całe multum. Trzeba tylko mieć wolę aktywnego wypoczywania.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja