piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Nielubiany poniedziałek jest już za nami. Witamy w

Nielubiany poniedziałek jest już za nami. Witamy w

Pierwszy roboczy dzień tygodnia jest już za nami. Pogoda przeżywa lekkie załamanie, stąd też pojawiły się przejściowe opady deszczu. Ale cóż to byłaby za wiosna, bez zbawiennych dla przyrody opadów. Musi ruszyć wegetacja a bez wody byłoby to w znacznej mierze trudne. Dlatego do zmienności wiosennej aury musimy podchodzić z wyrozumieniem. Mamy wtorek, więc najgorszy dzień rozruchu w tygodniu – poniedziałek jest już poza nami. Od tej pory powinno więc być już tylko lepiej. Tymczasem wiosna coraz bardziej odsłania swoje uroki. W ślad za tym będzie nam jednak przybywać obowiązków. Trawa bowiem rośnie, stąd też nasze obowiązki w tym zakresie będą się nasilały. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 17 kwietnia br. w 28 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 107 dniem roku, do jego końca pozostało więc 258 dni.

I wreszcie mamy 28 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +15oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Od samego rana dzień jest pochmurny, z lekkimi przejściowymi opadami deszczu. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.13, zaś zmierzch około godz.: 20.17.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.48 zajdzie natomiast o godz. 19.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 56 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 4 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 52 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 17 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 27 minut, 32 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 52 minuty, 19 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub i Innocenty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Będzie ten płakał, co się z płaczu śmieje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Powiedz każdemu, co chcesz zrobić, a znajdzie się ktoś, kto pomoże Ci to zrobić”.

Wystarczyło, by ociepliło się lekko przez 2 ostatnie tygodnie i już widać, że przyroda ostro ruszyła z wegetacją. Z samego rana widzimy jak bardzo przyroda upomina się o swoje prawa. Ptaki ,,fedrują” już od wczesnych godzin rannych, a w lesie, w parku i na ogrodach dzięki świergotowi ptaków jest gwarnie i radośnie. Tak, tak, mamy do czynienia z wiosenną radością natury. A co z naszą radością?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja