poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Niedziela ma być ostatnim dniem niepogody.

Niedziela ma być ostatnim dniem niepogody.

I oto mamy kolejną jesienną niedzielę. Powoli mija świąteczny tydzień z Świętem Zmarłych i Zaduszkami. Na przekór temu co mieliśmy w pogodzie w kilku ostatnich dniach wczoraj aura nas niemile zaskoczyła i mieliśmy brzydki dzionek. Taka pogoda utrzymuje się również dzisiaj w niedzielny poranek. Meteorolodzy zapowiadają jednak, że jeszcze dzisiaj od południa ( z kierunku Czech ) do Polski wkroczy front bardzo ładnej pogody. Nad ranem na termometrze było +10oC. A skoro pogoda idzie ku lepszemu, to zachęcamy do spędzenia dzisiejszego dnia w większości na dworze.

Według zapowiedzi pogoda się poprawi i ustabilizuje. Tak będzie do kolejnego piątku, gdzie meteorolodzy spodziewają się kolejnego ,,kryzysu” pogodowego. Póki jednak co cieszmy się tym co mamy dzisiaj i przez kolejne dni. I pamiętajmy, że bieżące dni są już krótkie, bowiem około 16.30 zaczynają zapadać ciemności. Nastała więc ,,era” długich wieczorów i nocy. Tak jednak potrwa do 23 grudnia br., po czy dzień napowrót będzie odzyskiwał utracony czas. I to jest piękne.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 4 listopada br. w 43 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 308 dniem roku, do jego końca pozostało więc 57 dni.

Przeżywamy 43 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +16oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +17oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.07, zaś zmierzch około godz.: 16.51.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 17.18 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 32 minuty. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 4 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 47 minut, 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 32 minuty i 24 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Karolina, Dżesika, Karol Boromeusz, Olgierd, Modesta, Witalis i Mojżesz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Złe przyzwyczajenia są jedynymi przyzwyczajeniami, których ludzie nie potrafią się wyrzec bezboleśnie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Karola słota, zima pełna błota”.

Mamy listopad. Trwa więc jesień, póki co jest ona bardzo przeciętna. Miejmy nadzieję, że taka albo lepsza będzie w dalszym jej ciągu. Mówiąc szczerze, kilka pogodnych dni przydałoby się każdemu z nas. A wszystko za sprawą tego, że mamy jeszcze do wykonania wiele prac na dworze – w ogrodach i na podwórkach. Niestety jest to pokłosie tego, że w drugiej połówce października mieliśmy wiele dni niepogody, co spowodowało nasze zaległości w pracach. Może jednak Matka Natura będzie na tyle łaskawa, że uda nam się wszystko co trzeba wykonać. Oby.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja