środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Niech się święci Dzień Dziecka!

Niech się święci Dzień Dziecka!

W ostatnich dniach  upał i zaduch doskwiera nam do samych ciemności. W te dni, cały czas ,,wisiała” też nad nami możliwa burza, na niebie sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie, wszystko jednak rozeszło się po kościach i w efekcie burzy nie było. W ten oto sposób po pogodnych kilku dniach, obudził nas również pogodny poświąteczny piątek. Trwa 4-dniowy długi majowo-czerwcowy weekend, a za nami jest również święto Bożego Ciała. W dalszym ciągu dane jest nam wypoczywać w dłuższym wymiarze czasu.

Drodzy czytelnicy – kilka godzin temu rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. A skoro tak, to dzisiaj mamy jedno z najpiękniejszych świąt jakie można sobie wyobrazić – Międzynarodowy Dzień Dziecka. Żywimy nadzieję, że nie będzie dzisiaj na całym świecie żadnego dziecka które nie odczułoby uroków tego dnia. Wszystko jednak zależy od ich rodziców i to jest sprawa oczywista. Pragniemy również podkreślić, że w naszym pojmowaniu dzisiejszego święta – wszyscy jesteśmy dziećmi, niezależnie od tego ile mamy lat oraz czy nasi rodzice nadal żyją. Stąd też dzisiejsze święto jest świętem wszystkich nas, tyle tylko, że w szczególności świętem najmłodszych. Postarajmy się więc, by ten dzień był w naszych rodzinach radosnym czasem, nie zawadzi również drobny upominek. Zapewne i on przyniesie ową radość.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 1 czerwca br. w 73 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 151 dniem roku, do jego końca pozostało więc  214 dni.

I wreszcie mamy 73 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +29oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +31oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 -3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 49%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.57, zaś zmierzch około godz.: 21.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.41 zajdzie natomiast o godz. 20.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 4 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 1 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 18 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 4 minuty, 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Natura podporządkowała ludzkość dwóm  udzielnym władcom – cierpieniu i przyjemności. Rządzą one wszystkim co robimy, wszystkim co mówimy i wszystkim co myślimy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lekarstwa nie zawsze są konieczne, ale wiara w wyzdrowienie jest niezbędna”.

Mamy pogodny i radosny piątek, w trakcie którego nasze drogi powinny prowadzić do naszych ukochanych dzieci. Oczywiście jeśli dzieci nie mieszkają z nami w tym samym domu. Stańmy na wysokości zadania i poświęćmy ten dzień dla nich, tak aby wyraźnie odczuli naszą miłość do nich i to, że są. W godzinach popołudniowych, po pracy ( chociaż dla wielu z nas trwa długi weekend ) możemy sobie wraz z naszymi dziećmi podarować wspólne bycie razem, spacer, a może nawet ,,wypad” poza dom. Jak święto, to święto. Zapraszamy i zachęcamy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poświątecznego piątku.    Redakcja