piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Niech się święci Boże Narodzenie AD 2018.

Niech się święci Boże Narodzenie AD 2018.

W wielkiej radości przeżywamy Boże Narodzenie AD 2018. Zostało ono obwieszczone Światu w trakcie nocnej Pasterki. Minioną noc spędziliśmy więc bardzo aktywnie, stąd dzisiejszego poranka mogliśmy odczuwać lekkie zmęczenie brakiem snu. Ale przecież – Bóg  się narodził! Cóż więc nasze zmęczenie  z doznaną radością i refleksją nad tym co się stało. Na dworze w Wigilię z rana nie mieliśmy zimy, tak jak to bywało wielokrotnie w przeszłości. W trakcie dnia Wigilia była jednak dniem dynamicznym z zimnym lekkim wiatrem i nieznacznym ,,plusem” na termometrze. W godzinach popołudniowych wszystko się jednak zmieniło. Możemy wręcz powiedzieć, że Niebiosa wysłuchało naszych próśb o świąteczny śnieg. I śnieg spadł. Najpierw niewielki, potem coraz większy – a w nocy się dopełniło. I tak oto Wigilia była już w śniegu i niewielkim mrozie. Podobnie weszliśmy w Boże Narodzenia.

W takiej to scenerii przychodzi nam przeżywać również I dzień Bożego Narodzenia AD 2018. Godz. 7.00 i na termometrach mieliśmy całe -1oC. W tej chwili mamy bardzo pogodny, zimowy dzionek – jest jak w bajce. Mamy więc nie tylko zimę w kalendarzu, nadeszła także w realu. Z czego bardzo się cieszymy. Przy takiej a nie innej pogodzie nie będzie nam trudno zachęcić naszych czytelników do świątecznego spaceru.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w świąteczny wtorek 25 grudnia br. w 4 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 359 dniem roku, do jego końca pozostało więc 6 dni.

Przeżywamy 4 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +3oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest równie krótki co  najkrótszy dzień roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 24 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 19 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 minut i 49 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eugenia, Mateusz, Piotr, Siemisław i Domna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w Boże narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie”.

Mamy więc Boże Narodzenie, Wigilia tego święta jest już niestety za nami. Wierzymy, że wszystkim dane nam było przeżyć szczególne chwile. Zapewne wiele naszych domów zapełniło się najbliższą i dalszą rodziną a także znajomymi. Może nawet było tak, że zagościł w niektórych naszych domach nieoczekiwany gość. Jeśli tak było, to Wigilia już spełniła swój cel – czyli połączyła nas wszystkich wokół jednego rodzinnego stołu. Serdeczne dzięki.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego świątecznego wtorku.

Redakcja