środa , 19 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Niech cudowna pogoda będzie zapowiedzią radosnego dnia.

Niech cudowna pogoda będzie zapowiedzią radosnego dnia.

Wychodzi na to, że przed nami jest kolejny przepiękny jesienny dzień i weekend. Ba, śmiało możemy powiedzieć, że czeka nas piękny cały kolejny tydzień. Niebo jest niemal bezchmurne a słońce od rana z wielką siłą rozprasza nocny chłód. Wszakże na termometrze nocą było tylko +2oC. Starajmy się trwający weekend wykorzystać najlepiej jak tylko się da, nie wiemy bowiem ile tak piennych dni będzie dane nam tej jesieni jeszcze przeżyć. Możemy oddać się jesiennym pracom domowym a przy okazji skutecznie odpocząć. Mile widziana może też być piesza lub rowerowa wycieczka w głęboki las. Przy okazji możemy się rozejrzeć za grzybami, które są, tyle tylko, ze nie mamy ich wysypu. Równię możemy wstępnie uporządkować groby naszych najbliższych, tak by w okresie przedświątecznym nie mieć totalnej presji. Poza tym każdy z nas może sobie zaplanować spędzenie najbliższych dni jak tylko sobie zapragnie. Łącznie z tym by nic nie robić i najzwyczajniej w świecie poleniuchować. Nawet taki sposób spędzenia czasu będzie miał wpływ na poprawę kondycji na kolejne jesienne dni. Rozplanujmy go dobrze, tak by mieliśmy w nim czas na wszystko, nade jednak na regeneracje sił i wypoczynek.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 6 października br. w 14 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 279 dniem roku, do jego końca pozostało więc 86 dni.

Przeżywamy 14 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +20oC, w tej chwili wynosi  około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, ale z rana chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.22, zaś zmierzch około godz.: 18.45.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.54 zajdzie natomiast o godz. 18.15 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 18 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 1 godzinę i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 6 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 4 minut, 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 15 minut i 47 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alberta, Artur, Bronisław, Brunon, Fryderyka i Roman.  Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Potrzeba odwagi, by powstać i przemówić. Potrzeba jej również, by usiąść i posłuchać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

Za porannym oknem mamy chłodny ale słoneczny poranek. Taka pogoda z cała pewnością determinować będzie nasze dzisiejsze zajęcia domowe i prace które możemy wykonać. Zapraszamy więc na łono natury. Już za niedługo przed nami przecież staną ostatnie prace jesienne i przygotowania do Dnia Zmarłych i Zaduszek. Mamy piękną pogodę, nie zdziwi nas więc zapach grilla który pojawi się w naszych ogródkach i podwórkach. Czyńmy tak, bowiem niedługo nadejdzie jesień o innym obliczu a potem zima.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja