wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Nie spędzajmy wolnego czasu tylko w domowych pieleszach!

Nie spędzajmy wolnego czasu tylko w domowych pieleszach!

lokomotywa,mMamy 4-dniowy weekend, pogoda ustabilizowała się na tyle, że można znaczną część czasu spędzić na dworze bez ryzyka udaru słonecznego. A tam czeka na nas wiele atrakcji. Można po prostu nic nie robić a wolny czas tylko spędzić na łonie natury. Niektórzy tą formę wypoczynku nazwą leniuchowaniem – niech i tak będzie. My jednak zachęcamy i namawiamy naszych czytelników do aktywnego spędzenia  wolnych dni. A możliwości i atrakcji mamy całe multum. Poza owym leniuchowaniem, mile możemy spędzić czas na kościelnych uroczystościach związanych z odpustem, w parku, w lesie, na kibicowaniu w piłkarskich ligowych meczach, czy też odwiedzając rudzkie Opactwo i rudzką kolejkę wąskotorową.

Wspomniana kolejka również w świąteczny wtorek prowadzi pełną obsługę turystyczną, wystarczy tylko zawitać na ten rudzki obiekt. W tym miejscu pragniemy podkreślić bardzo pozytywny fakt dotyczący kolejki. Oto bowiem minione letnie niedziele były pod względem ruchu turystycznego wyjątkowe i rekordowe ze względu na liczbę przewiezionych turystów. Wystarczy tylko podać, że po to by przewieźć wszystkich chętnych trzeba było wydłużać dzień pracy i uruchamiać dodatkowe kursy pociągu.

Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w ten weekend, kiedy to kolejka prowadzi pełną obsługę turystyczną.

Podajemy informację, że w najbliższy świąteczny wtorek 15.08.2017 r. kolejka kursuje tak jak w niedzielę, czyli na trasie Rudy-Paproć-Rudy o godzinie 1100, 1200, 1300, 1500, 1700 i 1800 , zaś na trasie Rudy-Stanica-Rudy 1400 i 1600.

Z kolei dzisiaj w poniedziałek 14.08.2017 roku kolejka kursuje tak jak w każdą sobotę czyli od 1100 – 1800 o każdej pełnej godzinie na trasie Rudy-Paproć-Rudy.

 Zapraszamy!     Redakcja

lokomotywa