niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Natura otrzymała tak bardzo potrzebną wodę do wegetacji. Zaliczyliśmy pierwszą wiosenną burzę.

Natura otrzymała tak bardzo potrzebną wodę do wegetacji. Zaliczyliśmy pierwszą wiosenną burzę.

Za nami bardzo dynamiczny pod względem pogody poniedziałek. Zakończył się pierwszą wiosenną burzą nad naszym obszarem.   Zachmurzenie nieba przeplatane z przejaśnieniami i krótkimi okresami słonecznymi oraz opady deszczu, tak po krótce wyglądało wczorajsze późne popołudnie i wieczór. Dodatkowo w trakcie burzy wiał silny wiatr. W ten oto sposób ziemia i cała matka natura otrzymała z Niebios duży zastrzyk niezbędnej do wegetacji wody. Tak wyglądał wczorajszy dzień. Dzisiaj i w kolejne dni ma być lepiej, ale czy będzie to trwała i znacząca poprawa jakości pogody trudno jest powiedzieć. Ogólnie jednak można zaryzykować stwierdzenie, że idzie ku stabilizacji.

Pewne jest to, że najbliższych dniach wielkich wiosennych upałów nie będzie, nie powinno również być skrajnie brzydkiej pogody. Coraz bliżej również jest tak bardzo oczekiwany weekend kwietniowo-majowy. Pamiętajmy jednak, że aby ktoś mógł wypoczywać, inni muszą pracować, dobrodziejstwo długiego weekendu siłą rzeczy nie będzie więc dla każdego. Mamy jednak nadzieję na to, że każdy z nas znajdzie w tym okresie taki okres wolnego kiedy będzie mógł odpocząć i zrelaksować się. Wystarczy tylko wziąć 3 dni urlopu a będziemy mieli aż 9 dni wolnego.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 24 kwietnia br. w 35 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 114 dniem roku, do jego końca pozostały więc 251 dni.

I wreszcie mamy 35 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +21oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Od samego rana dzień był bardzo lekko pochmurny ale dosyć ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.58, zaś zmierzch około godz.: 20.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.34 zajdzie natomiast o godz. 19.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 39 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 17 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 24 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 2 minuty, 15 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 17 minut, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aleksja, Aleksy, Erwin, Fidelis, Grzegorz, Horacjusz, Horacy, Longin i Longina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,My decydujemy tylko o tym, jak wykorzystać czas, który nam dano” .

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy Jerzy ( 23 kwietnia dzień wczorajszy ) słońcem częstuje, wnet się pogoda zepsuje”.

Coraz bliżej do długiego majowego weekendu. Jeszcze tylko kilka dni i wielu z nas będzie mogło rozpocząć kwietniowo-majową labę. Gorąco wierzymy, że każdy z nas zdoła wykorzystać ten czas efektywnie i efektownie. Co do sposobu spędzenia tego czasu, to nasza redakcja nie będzie starała się go narzucić swoim czytelnikom. Jeśli ktoś chce spędzić ten czas czynnie, to niech tak będzie. Z kolei z pełnym zrozumieniem podejdziemy również do tych, którzy po prostu postanowili poleniuchować. Pamiętajmy jednak, żeby generalnie się nie przemęczać, tak aby po długim weekendzie nie być bardziej zmęczonym niż przed jego rozpoczęciem. No i prosimy na ten czas nie rozstawać się z naszym portalem. Zapowiadamy wiele ciekawych materiałów.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.   Redakcja