niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Nadal mamy pochmurny dzień, nadchodzi jednak stabilizacja pogody.

Nadal mamy pochmurny dzień, nadchodzi jednak stabilizacja pogody.

Mamy czwartek, na dworze pada i pada. Mamy więc kolejny deszczowy dzień. Na całe szczęście, deszcz tylko chwilami jest intensywny. Z jednej strony należałoby się dzisiejszą aurą i opadami cieszyć. Doskonale bowiem wiemy jak mocno wysuszony był otaczający nas świat. Dzisiaj jest już nieco lepiej, opady bowiem zrobiły swoje, ziemia się nieco nasyciła wodą. Z godziny na godzinę deszcz będzie jednak ustępował na rzecz poprawy pogody. Patrząc na pogodowe mapy widzimy, że już jutro a na pewno w sobotę i w weekend czeka nas ładna letnia i umiarkowana pogoda. No cóż, musimy obiektywnie powiedzieć, że tegoroczne lato jest dosyć chimeryczne. Albo niemiłosiernie grzeje i panuje duchota, albo mamy chłodne dni. Taki jest jednak urok tej pory roku. Nie zapominajmy wszakże o tym, że miesiąc lipiec zawsze należy do najbardziej deszczowych miesięcy w roku.

Aktualnie panująca aura nie ma jednak żadnego wpływu na to jak szybko biegnie letnia kanikuła. Dni, jeden za drugim mijają niczym oka mgnienie. W ten oto sposób za sobą niebawem będziemy mieli już 4 tygodnie wakacji.

A dzisiaj wszystkim naszym czytelnikom życzymy dużo radości, poprawy pogody i miłych chwil.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 19 lipca br. w 28 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 200 dniem roku, do jego końca pozostało więc 165 dni.

Przeżywamy 28 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +20oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i deszczowy. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 741  mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 90%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.05, zaś zmierzch około godz.: 21.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.58 zajdzie natomiast o godz. 20.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 49 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 11 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 7 godziny i 51 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 36 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 19 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 36 minuty,2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 51 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arnold, Erwin, Kamil, Robert, Szymon i Teodozja.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Zauważyli Państwo, że otaczający nas świat wygląda jakoś inaczej niż jeszcze miesiąc temu. W odróżnieniu do tamtego okresu, dzień coraz bardziej nam się skraca. Za niedługo będziemy mogli coraz łatwiej zauważyć, że dzień jest znacząco krótszy. Taka jednak jest już kolej rzeczy. Jest tak dlatego, że rok leci nam już z górki. Dzisiaj jest już za nami 200 dni tego roku, tym samym do końca 2018 r. pozostaje tych dni 165. Przyznają Państwo, że te cyfry muszą robić wrażenie. Nad czym? Nad szybko upływającym czasem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja