niedziela , 18 Kwiecień 2021
Home » Aktualności » ,,Na św. Piotr suchy dzień, suche lato, sucha jesień”. Witamy w kolejnym dniu weekendu kwietniowo-majowego.

,,Na św. Piotr suchy dzień, suche lato, sucha jesień”. Witamy w kolejnym dniu weekendu kwietniowo-majowego.

Mamy ostatni dzień kwietnia 2019 r., a już jutro powitamy maj. Zapewne wielu z nas pamięta dawne święta 1 maja. Przyznają Państwo, że w tym zakresie wiele się zmieniło, a dzisiejsze świętowanie nie ma nic wspólnego z tamtym wymiarem tego święta. I bardzo dobrze. Dzisiaj więc każdy z nas może tak jak chce oddać hołd samej pracy jak i całemu światu pracy. Zachęcamy więc do uczczenia jutrzejszego święta w godny sposób. A dzisiaj żegnamy kwiecień i jednocześnie wchodzimy w zasadniczy fragment długiego weekendu kwietniowo-majowego. Mamy przeświadczenie tego, że każdy z nas okres ten spędzi w efektywny sposób, tak byśmy mogli wypocząć zarówno w sferze psychiki jak i ciała. Zachęcamy do tego bardzo serdecznie. Oby tylko pogoda i nasze zdrowie dopisały. Póki co, patrząc za poranne okno widzimy, że aura chce dążyć do poprawy. Po 2-dniowych opadach deszczu przestało padać, dalej jednak jest wilgotno. Deszcz był jednak bardzo potrzebny. Teraz jednak liczymy na odrobinę ciepła. Miłego i pogodnego weekendowania życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 30 kwietnia br. – w 41 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 120 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 245 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 41 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +16oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +16oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.46, zaś zmierzch około godz.: 20.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.24 zajdzie natomiast o godz. 20.03 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 36 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godziny i 16 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 30 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 43 minuty i  37 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 36 minut i 27 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian, Andrea, Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Święcąc triumfy, pamiętaj o ludziach, którzy byli z tobą kiedy było źle”.

Przysłowie na dzisiejszy dzień: ,,Na św. Piotr suchy dzień, suche lato, sucha jesień”.

Kończymy miesiąc kwiecień. W ten oto sposób za sobą mamy 4 miesiące bieżącego roku a więc 1/3 roku. Niestety, tak to wygląda, a my nawet żeśmy się nie spostrzegli. Te miesiące są jednak za nami i nie ma co długo rozpamiętywać jak było. O wiele lepiej swoje myśli skierować na to co nas czeka, jutro, za kilka dni, tydzień, kolejny miesiąc, itd. Życzymy wszelkiej pomyślności i radości w kolejnym miesiącu tego roku – w maju.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja