wtorek , 17 Lipiec 2018
Home » Aktualności » Na rudzkiej kolejce wąskotorowej prac nie przerywają!

Na rudzkiej kolejce wąskotorowej prac nie przerywają!

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 95

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 95

Mamy jesień, nie zakończył się jednak sezon przewozów na rudzkiej kolejce wąskotorowej. Bieżącą ofertę w tym zakresie znajdziemy na stronie internetowej kolejki http://www.kolejkarudy.pl/site/start.html. Każdy kolejny jesienny dzień z dobrą pogodą gromadzi wielu turystów. Już niedługo będziemy mogli zapoznać się z ,,zimową? ofertą spędzenia czasu na rudzkim obiekcie. Cały czas w obrębie kolejki prowadzone są również prace remontowe i naprawcze ? zarówno obiektów, jak i sprzętu kolejowego.

W miesiącu wrzesień prowadzony był I etap remontu budynku starej dyspozytorni. I etap obejmował wymianę dachu obiektu, II etap obejmie remont elewacji budynku, zaś w ramach III etapu przeprowadzona zostanie przebudowa pomieszczeń wewnętrznych budynku w celu dostosowania obiektu do funkcji hotelika. Będzie tutaj usytułowanych kilka pokoi gościnnych, w których zatrzymać będą się mogli goście przybyli na kolejkę z poza Rud.

Ten zakres prac stanowi kolejny segment działań prowadzących do całkowitej rewitalizacji rudzkiej kolejki wąskotorowej.

Fundusze potrzebne na sfinansowanie I etapu prac ( wymiana dachu ) pochodziły z dotacji otrzymanej od Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, oraz z budżety naszej Gminy na wskutek zmian poczynionych przez radę miejską w Kuźni Raciborskiej.

Redakcja

bud 1bud 2bud 3