piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Powtórka – dzisiaj i za tydzień! Na rudzkiej kolejce wąskotorowej – jak za dawnych lat. Zapraszamy.

Powtórka – dzisiaj i za tydzień! Na rudzkiej kolejce wąskotorowej – jak za dawnych lat. Zapraszamy.

Powodzeniem cieszyło się pierwsze wydarzenie 29 lipca br. Dlatego właśnie organizatorzy postanowili powtórzyć je w kolejne niedziele – 12 i 19 sierpnia br. od godz. 13.00. serdecznie zapraszamy. 

*** Ziściła się kolejna inicjatywa miłośników rudzkiej kolejki wąskotorowej. Oto wysiłkiem miłośników rudzkiego obiektu na terenie obiektu powstała Izba Śląska z prawdziwego zdarzenia. Oj niejednej naszej ołmce gdyby wstała z grobu łezka zakręciłaby się w oku. Dlaczego? To proste, bowiem w Rudach odtworzone zostały prawdzie – śląskie kuchnia i izba. Takie w oryginale, jak to zawdy bywało u naszej ołmy.

Uroków tego miejsca, jak również domowych swojskich wytworów będziemy mogli zasmakować już dzisiaj w niedzielę 29 lipca br. Wystarczy tylko zawitać na rudzka kolejkę, do czego bardzo serdecznie namawiamy.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia w dniu 29 lipca 2018 roku rudzka izba śląska zatętni życiem.

Stanie się tak za sprawą  Pań ze Stowarzyszenia “Turzanki” w Turzu, które w niedzielę zawładną kolejką. Jak zapewniają Panie, przypomnimy sobie smaki dzieciństwa piekąc placki na blasze z pieca.

Oj, już na samą zapowiedź palce można lizać.

Gratulujemy i zapraszamy.

*** Zdjęcia patrz: http://www.kolejkarudy.pl/site/index/2-aktualnosci/news/292-izba-slaska.html

Redakcja