czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Na nieodległym horyzoncie widać już koniec roku 2017.

Na nieodległym horyzoncie widać już koniec roku 2017.

Święta BN mamy za sobą. Za nami jest również długi świąteczny weekend. W dniu wczorajszym wielu z nas adoptowało się na powrót do poświątecznej rzeczywistości. Tyle tylko, że oto w zakresie świętowania czekają nas jeszcze 2 akty – pierwszy 3-dniowy sylwestrowo-noworoczny już za 2 dni, drugi 2-dniowy związany ze świętem 3 Króli.   W 2017 r zostały nam już tylko niespełna 4 dni z Sylwestrem, po czym wkroczymy w kolejny nowy rok 2018. Ten ubiegający czas musi na nas odciskać niesamowite wrażenie. Na dworze mamy jesienny poranek, niebo jest pochmurne. W tym miejscu musimy jednak wspomnieć o prognozie pogody na 14 kolejnych dni. Otóż już od jutrzejszej nocy wraca niewielki mróz, będzie on trwał minimum 2 tygodnie. Za dnia temperatura w sposób oczywisty podniesie się ale niewiele ponad zero. Pogoda więc stanie się bardziej zimowa a jedynie pytanie jakie pozostaje dzisiaj bez odpowiedzi brzmi – czy w tym czasie spadnie śnieg? Dopiero on jest bowiem dopełnieniem tego, że będziemy mówić o prawdziwej zimie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 28 grudnia br., w 6 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 362 dniem roku, do jego końca pozostały więc niespełna 4 dni.

To już 6 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC. W trakcie dnia wyniesie około +8oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 727 – 725 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.04, zaś zmierzch około godz.: 16.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 minuty. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!! Dzień jest krótszy od nocy o pełne 7 godziny i 56 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2017 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 28 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 17 minut, 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 2 minutę, 40 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teofila, Antoni, Ema, Dobrowieść i Godzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Niewiniątek czas pokaże, jaka pogoda w marcu się okaże”.

Powoli kończy nam się 2017 r. Za niedługo będziemy go podsumowywać, po to by wyciągnąć z niego wnioski na przyszłość. A najbliższą przyszłością jest rok 2018. Już za kilka dni wejdziemy w nowy rok z wielkimi nadziejami, ale nie ukrywajmy, że również z pewnymi obawami. Dlaczego? Ano dlatego, że różne rzeczy słyszymy w kwestii tego, co też czeka Świat, Europę, Polskę i oczywiście nasze małe Ojczyzny. Zapowiedzi są różne, jest jednak dokładnie tak samo jak w przypadku prognoz pogodowych. Dopiero po czasie okazuje się, jak to będzie naprawdę. Musimy więc w Nowy Rok wejść z nadzieją i podniesionymi głowami i być kowalami swojego życia. Powinno tak się stać – mimo wszystko.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja