środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Na nich będziesz mógł zagłosować.

Na nich będziesz mógł zagłosować.

Jak już informowaliśmy wybory samorządowe – do rady miejskiej ( gminy ), rady powiatu, sejmików wojewódzkich, oraz burmistrza odbędą się w niedzielę 21.10.2018 r. Publikowaliśmy już na naszych łamach informacje o zarejestrowanych w naszej gminie komitetach wyborczych oraz komitetach centralnych ( np. partie polityczne ) które miały prawo zarejestrować kandydatów na radnych, oraz będą miały prawo zarejestrować kandydatów na burmistrza.

Dzisiaj pragniemy wyartykułować fakt, że tylko 1 komitet wyborczy został zarejestrowany w Rudach. Jest nim  KWW ,,TO MY! RAZEM ZMIEŃMY RUDY – DLA SIEBIE I PRZYSZŁYCH POKOLEŃ”. Ten komitet w swojej informacji skierowanej do mieszkańców Rudy zaproponował, 4 kandydatów na radnych rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej.

Są nimi: Manfred Wrona, Roman Wilk, Adrian Lepiarczyk i Henryk Wrzosok.

Pozostali kandydaci w wyborach samorządowych:

*** w wyborach do Rady Powiatu Raciborskiego z terenu Rud wystartuje Grzegorz Tomasiak, który Kandyduje z list ,,Prawo i Sprawiedliwość”.

 

*** również do Rady Powiatu Raciborskiego wystartuje Adrian Plura z listy ,,RAZEM dla Ziemi Raciborskiej”.

 

***  w wyborach do Sejmiku Śląskiego z ramienia ,,Koalicji Obywatelskiej – Platforma Obywatelska, Nowoczesna”  wystartuje Henryk Siedlaczek.

 

*** w wyborach do Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej z ramienia KWW ,,Gmina dla mieszkańców” ( grupa skupiona wokół urzędującego burmistrza ) wystartują: Łukasz Ruhe, Rafał Rutkowski, Adam Zieleń, oraz Andrzej Kania.

 

21 października br. każdy kto pójdzie do urny wyborczej będzie mógł oddać swój głos na w/w kandydatów.

Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Wszakże – nieobecni nie mają racji.

Redakcja