środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Na horyzoncie widać już weekend. Witamy w czwartek.

Na horyzoncie widać już weekend. Witamy w czwartek.

Trwa czwarty roboczy dzień tygodnia. Początkowo czwartkowy poranek jest zachmurzony, jest jednak cieplej o cała ,,dychę” w stosunku do wczorajszego dnia. Mamy jednak nadzieję, że niebo się rozchmurzy i zza chmur wyjrzy jednak słońce. To bowiem meteorolodzy zapowiadają na dzisiaj. I tego się trzymajmy. W przeżywaniu bieżących dni pamiętajmy o tym, że dni mamy już coraz krótsze, planując więc popołudniowe prace domowe bierzmy to pod uwagę. Krótko po 19.00 zapada bowiem zmierzch. Tymczasem na dworze – w domowych obejściach, ogródkach i ogrodach mamy ogrom pracy. Jak się z tym wszystkim uporać wobec 2-ch faktów – jesienna pogoda i coraz krótszy dzień. Ale czy jest się czemu dziwić skoro mamy jesień i idzie ku …… zimie. Pozdrawiamy i życzymy miłego dzionka.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 27 września br. w 5 dniu astronomicznej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 270 dniem roku, do jego końca pozostało więc 95 dni.

Przeżywamy 5 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia spadnie do około +19oC, w tej chwili wynosi  około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 756 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 60 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.08, zaś zmierzch około godz.: 19.05.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.40 zajdzie natomiast o godz. 18.34 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 54 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 6 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godzin i 50 minut. Widać więc, że długość dnia jest już krótsza niż nocy o 12 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 27 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny i 30 minuty, 51 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godzin, 49 minuty i 15 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Urban, Gaja, Amadeusz, Mirela, Adolf, Adolfa i Zygbert. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzie po śmierci wydają się nam znacznie bardziej bliscy niż za życia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda trzyma”.

Natura w 2-ch ostatnich dniach była naszym sprzymierzeńcem. Pamiętajmy jednak, że dla równowagi w naturze musimy mieć dni pogody, ale również opady deszczu. I tak było i jest. Dalej bowiem ziemia głęboko pod ziemią jest sucha i jest w stanie wchłonąć wiele wody. Miejmy nadzieję, że matka natura w swojej mądrości dostrzeże ten fakt i ześle na nasz obszar trochę deszczu. Oczywiście w umiarkowanym wymiarze. I wtedy kiedy my uporamy się z wszystkimi jesiennymi pracami.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego czwartku.    Redakcja