środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Na horyzoncie czasowym widać już kolejny weekend.

Na horyzoncie czasowym widać już kolejny weekend.

Witamy naszych czytelników w drugiej części tygodnia. Jest czwartek, powoli mamy więc prawo spoglądać w stronę kolejnego nadal jednak letniego weekendu. A za nami jest ciepła środa, która jednak zakończyła się w późnych godzinach wieczornych ( po godz. 21.00 ) potężną ulewą. Po dniach zimnych, lekkie ocieplenie stało się więc faktem. Dzisiejszy dzień jest od samego rana słoneczny, deszcz nie pada i jest w miarę ciepło. Na tym etapie września pamiętać musimy o tym że nieuchronnie lato nam się kończy a do jego zakończenia pozostało nam zaledwie 15 dni!!! Dzisiejszy dzień stanowi już czwarty dzień nowego roku szkolnego. Praca w szkołach i przedszkolach z całą pewnością nabiera rozpędu. A jak tam wygląda sytuacja w lesie, oraz kwestia związana z grzybami? Są, czy też ich nie ma? Otóż są, są ….. są! Zachęcamy do wyjścia w las i połączenia z sobą aktywnego wypoczynku i wytchnienia z grzybobraniem. Z pewnością grzybów wystarczy dla każdego. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 7 września br. Dzisiejszy dzień jest 79 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 252 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 114 dni.

To doprawdy 79 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC. W trakcie dnia lekko spadnie i wynosić będzie +18oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +18oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 742 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 53%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 6.11 zajdzie natomiast o godz. 19.17 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 6 minut. Noc ma więc 10 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godziny i 52 minuty krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Melchior, Ryszard, Domasława i Regina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Zęby mądrości wyrastają po to, aby od czasu do czasu było się czym ugryźć w głupi język”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pan Bóg ludziom nie dogodzi, a co dopiero człowiek”.

Nadal trwa lato, ale szybkimi krokami w naszym kierunku kroczy jesień, a my będziemy musieli ją przyjąć i zmierzyć się z tym, co ona przyniesie. Pozostaje więc nam mieć tylko nadzieję, że będzie ona piękna i złota. Pełna złotych liści, grzybów, promieni słońca, ale nade wszystko zasobna w opady deszczu – tak bardzo nam potrzebne. Pamiętajmy jednak, że przyroda sama układa sobie scenariusze pogodowe. Jak więc będzie – wie tylko ona sama a my zdani jesteśmy na to co ona nam przyniesie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wrześniowego czwartku.   Redakcja