środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Mróz zelżał, ale nadchodzą opady śniegu.

Mróz zelżał, ale nadchodzą opady śniegu.

I jak tam minął Państwu ostatni świąteczny weekend w I kwartale 2019r.? A po nim bardzo mroźny poniedziałek. Z całą pewnością w scenerii zimowej, bo ta wreszcie nadeszła. W ślad za tym musiało iść nasze lepsze samopoczucie niż jeszcze było to niedawno. Niestety po minionym weekendzie pozostają nam już do samej Wielkanocy tygodnie w układzie 5+2. A więc – 5 dni praca i nauka, 2 dni weekendu. Rekompensatą dla nas będą coraz dłuższe dni, oraz perspektywa tego, że zbliżać się będzie szybkimi krokami Wiosna. I ważna informacja w tym względzie – dzisiejszy dzień jest już o cały kwadrans dłuższy od najkrótszego dnia w roku. Idzie więc ku dobremu. No to, byle do wiosny!

A dzisiejsza pogoda przypomina ta z wczoraj, tyle tylko, że mróz mocno zelżał. Cóż więc możemy życzyć naszym czytelnikom wobec takiej aury. Ano – trzymajcie się cieplutko. Miejmy również wzgląd na wszystkich wokół nas – zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Pomóżmy każdemu kto takiej pomocy wymaga i oczekuje. Zimowe warunki mogą sprawiać tym osobom wiele rozmaitych problemów.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 8 stycznia br. – w 18 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 8 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 357 dni.

Przeżywamy 18 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie około +2oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 86%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44 zajdzie natomiast o godz. 16.02 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 18 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 42 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 15 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 8 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 4 minut, 8 sekund i dłuższy od najkrótszego o 15 minut i 57 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Mścisław, Seweryn, Teofil, Mroczesław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście to świadomy wybór – nie automatyczna reakcja”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w styczniu woda huczy, to na wiosnę mróz dokuczy”.

Trwa zima. Nie licząc kilku ostatnich dni, w tym roku jest to jednak zima bez wszelkich jej uroków. Do tej pory brakowało zarówno mrozu jak i śniegu.  W zakresie temperatur możemy mówić o tym, że nastaną noce i wieczory z mrozem, czy jednak spadnie większy śnieg tego nie wiemy. Czy taka pogoda utrzyma się do końca stycznia? Odpowiedź brzmi – trudno wyrokować. Ale patrząc na mapy pogodowe trzeba powiedzieć – szanse są.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja