wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Młodzież zjedzie w czerwcu do Lednicy – jednak Ojca Jana Góry pośród nich nie będzie

Młodzież zjedzie w czerwcu do Lednicy – jednak Ojca Jana Góry pośród nich nie będzie

lednica 1,mJuż niedługo 4 czerwca br. odbędzie się spotkanie młodych ludzi na Polach Lednickich. W tym roku w ramach spotkania młodzież będzie świętować 3 jubileusze: 1050-tą Rocznica Chrztu Polski, 800-lecie Zakonu Ojców Dominikanów i 20-lecie Lednicy! Zapowiada się więc szczególne i nadzwyczajne wydarzenie religijne. Jak to bywa w zwyczaju naszej Parafii, do Lednicy uda się również grupa młodzieży z naszej Parafii. Niestety tegoroczne spotkanie odbędzie się już bez udziału jej twórcy dominikanina o. Jana Góry który zmarł.

Przypomnijmy w tym miejscu, że dominikanin o. Jan Góra, twórca spotkań młodych Lednica 2000 zmarł nagle w ubiegłym roku.

Dominikanin, duszpasterz akademicki o. Jan Góra był znany przede wszystkim jako twórca i organizator dorocznych spotkań młodych na Polach Lednickich (Wielkopolskie).

Śmierć o. Jana Góry jest wielką stratą dla Kościoła, dla ludzi młodych – powiedział na wieść o śmierci duchownego prymas Polski abp Wojciech Polak. Dodał, że o. Góra miał swoje wielkie plany, o których opowiadał mu 12 grudnia podczas spotkania opłatkowego z młodzieżą lednicką. – Prosił mnie, abym 4 czerwca 2016 r. na Polach Lednickich otworzył Bramę Miłosierdzia. Nie zdawałem sobie wówczas sprawy, że to będzie nasze ostatnie spotkanie. Ale pozostawiony przez o. Górę testament spełnię – zapewnił prymas Polski. Podkreślił jednocześnie, że podczas spotkania opłatkowego o. Góra wygłosił swoisty manifest, w którym mówił o wielkiej miłości do Pana Jezusa i do Kościoła. – On naprawdę czuł ludzi młodych oraz ich potrzeby, potrafił ludzi młodych przyciągać i zapalać – dodał prymas.        Redakcja

lednica 1lednica 2