poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Miłego weekendu!

Miłego weekendu!

yes-weekendWitamy w pierwszym dniu weekendu. Mamy więc sobotę a to oznacza, że przeżywamy kolejny jesienny weekend tego roku. A za nami jest ,,szary”, jesienny i deszczowy piątek. Przed nami więc 2 weekendowe dni w trakcie których liczymy na to, że pogoda będzie w miarę poprawna. A za oknem mamy dzień słoneczny. Jest więc szansa na to, że matka natura zrekompensuje nam fakt skracania się długości dnia na rzecz nocy. Popatrzmy jednak na to zjawisko z drugiej ( pozytywnej ) strony. Krótszy dzień oznacza dłuższe wieczory, dłuższe ( ciemne ) poranki i dłuższą noc w trakcie których możemy w sposób wręcz kapitalny regenerować nasze organizmy i odpoczywać. Jednym słowem – nie ma więc tego złego, co by na dobre nie wyszło. Na cały dzisiejszy dzień życzymy naszym czytelnikom wiele spokoju i radości z mijającego dnia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 18 listopada br., w 57 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 322 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 43 dni.

To już 57 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia podniesie się do +6oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet +6oC. Od samego rana dzień pogodny a teraz świeci słońce. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 69%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.29, zaś zmierzch około godz.: 16.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.05 zajdzie natomiast o godz. 15.58 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 53 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 7 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Trwa okres dalszego skracania dnia na korzyść nocy. Dzień jest już krótszy od nocy o pełne 6 godziny i 14 minut.  Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Leonard, Aniela, Otto, Otton, Tomasz, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela i Józefa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto bagatelizuje zło, ten jest mu poddany”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Wygląda na to, że czeka nas bardziej pogodny weekend od tego sprzed tygodnia. Trudno przewidywać, czy będzie to taka zmiana która umożliwi nam spędzenie dłuższego odcinka dnia na dworze. No bo przecież mamy tam wiele jesiennych zaległości. Dotyczy to zarówno naszych ogródków, jak i podwórek i obejść. Jeśli tylko będzie to możliwe to zachęcamy do aktywnego i efektywnego spędzenia dzisiejszego dnia i całego weekendu. Poza tym, za wszelką cenę szukajmy dla siebie słońca. Ono dla naszego zdrowia i samopoczucia jest zbawienne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja