sobota , 17 Kwiecień 2021
Home » Aktualności » Mijają ostatnie godziny 2018 roku.

Mijają ostatnie godziny 2018 roku.

Od kilku godzin mamy Sylwestra a więc ostatni dzień 2018 r. W dniu dzisiejszym temperatura wyraźnie utrzymuje się w strefę temperatur ,,dodatnich”. W godzinach wczesno-rannych słupek rtęci w dolinie Rudy był do poziomu plus 2°C. W ten oto sposób zanosi się na to, że Nowy Rok będziemy witać w mocno jesiennej scenerii. Bez śniegu i bez mrozu – to jest już pewne. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi czytelnikami dotrwaliśmy w dobrym zdrowiu do ostatnich godzin Starego Roku. Redakcja www.znadRudy.pl planuje, że będzie towarzyszyć swoim czytelnikom cały dzisiejszy dzień ale również o północy, tak aby wspólnie pożegnać odchodzący rok i powitać nowy. Mamy nadzieję, że niezależnie od tego w jakiej formule i w jakim miejscu spędzać będziemy dzisiejszy wieczór i noc, każdy z nas będzie w tym okresie radosny a w Nowy Rok 2019 wejdziemy w dobrym zdrowiu i z nadzieją na kolejny dobry rok naszego życia. Tego naszym czytelnikom i sobie życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 31 grudnia br. w 10 dniu kalendarzowej zimy i ostatnim dniu roku. Dzisiejszy dzień jest 365 dniem roku, do jego końca pozostały więc niespełna 1 dzionek.

Przeżywamy 10 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +3oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 83%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46 zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 4 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 31 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 15 minut, 4 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 5 minuty i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sylwester, Donata, Mariusz, Melania, Saturnina, Sebastian, Tworzysław i Sylwestra. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Śmierć nie jest kresem naszego istnienia – żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Św. Sylwestra mroźno, zapowiedź na zimę mroźną”.

Już za kilkanaście ( kilka ) godzin będziemy uczestniczyć w zabawach sylwestrowych, balach i prywatkach. Wielu jednak z nas najbliższą noc spędzi w domach – u siebie, znajomych, czy też swojej rodziny. Niezależnie od tego gdzie będziemy sylwestrową noc spędzą, róbmy wszystko, aby były to godne pożegnania Starego Roku i godne przywitania Nowego Roku. To tak dla szacunku do wartości najwyższych. Cieszmy się, że dane nam będzie uczestniczyć w tym kolejnym niezwyczajnym wydarzeniu. Wielu bowiem naszym bliskim i znajomym nie jest to dane, gdyż oni już odeszli. Pamiętajmy dzisiaj również o nich.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku – ostatniego dnia roku AD 2018 r.

Redakcja