niedziela , 24 Luty 2019
Home » Aktualności » Mija kolejny wiosenny dzionek.

Mija kolejny wiosenny dzionek.

Dane jest nam przeżywać kolejny dzionek tegorocznej wiosny. Od samego rana pogoda zmienną jest. Już wczesnym rankiem widać było, że z oddali nadciągają nad nasz region opady deszczu. Sądząc po ich wyglądzie – szykowało się na niezłą ulewę. I tak było w rzeczywistości – około 4.45 rozpoczęła się burza i silne opady deszczu. W takiej scenerii minął nam poranek i niemal całe dopołudnie. A w godzinach popołudniowych powróciła ładna pogoda, którą degustujemy się do wieczora. W tej chwili jest ona bardziej letnia, niż wiosenna.

Tak, tak – idzie Lato, idą wakacje i wakacyjne ,,szaleństwo”. Jest również zła informacja w tej kwestii, mianowicie już niedługo dzień przestanie nam się wydłużać i …. . Może nie mówmy o dalszej perspektywie. Popatrzmy na czekający nas nowy tydzień. Postarajmy się przeżyć go na wielkim, przedwakacyjnym luzie. Oczywiście nie zapominajmy o bieżących pracach które musimy wykonywać. Pamiętajmy jednak, że pośród tej pracy odrobina wypoczynku i relaksu należy nam się bankowo. Korzystajmy więc z w miarę dobrej pogody.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 12 czerwca br. w 84 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 162 dniem roku, do jego końca pozostały więc  203 dni.

I wreszcie mamy 84 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi  około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest w pogodny, z lekkimi chmurami. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.51, zaś zmierzch około godz.: 21.35.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36 zajdzie natomiast o godz. 20.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 19 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 minut, 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 19 minut, 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antonina, Bazyli, Celestyna, Czesław, Czesława, Jan, Janina, Kacper, Leon, Leona, Narcyz, Onufry, Władysław i Władysława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Żyj tak, żeby po twojej śmierci ludzie mówili, że bez ciebie jest nudno”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody często naśladuje”.

Gdyby do serca wziąć sobie dzisiejsze przysłowie ludowe, to jesteśmy gotowi z wielkim prawdopodobieństwem przewidzieć pogodę na czerwiec. Gdyby przysłowie miało się sprawdzić, to w czerwcu będziemy mieli wszystko – upały, chłody, deszcze i taką tam sobie pogodę, jednak z przewagą ciepłych dni. A jak będzie w realu – zobaczymy. Póki co, pogoda jest bardzo poprawna,  a więc nie narzekajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja