poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Miesiąc styczeń rozkręca się na dobre.

Miesiąc styczeń rozkręca się na dobre.

Miesiąc styczeń zaczyna nabierać rozpędu. Powoli zapominamy o okresie świątecznym i noworocznym i oddajemy się normalnemu rytmowi życia. Za nami jest również pierwszy poświąteczny szok związany z powrotem do pracy. Przed nami jest natomiast Święto Trzech Króli – już w najbliższą niedzielę a potem do najbliższego święta dzielić nas będzie ,,szmat” czasu. Może to i dobrze, musimy bowiem uświadomić sobie należne miejsce i ważność możliwości pracy zawodowej. Problem tylko w tym, aby ta praca była dla każdego i była godziwie opłacana. Wtedy nasze życie staje się atrakcyjne, nie stanowi zaś wielkiego utrapienia. Stąd też, życzymy wszystkim naszym czytelnikom, aby mieli możliwość podjęcia pracy, a jeszcze lepiej byłoby, gdyby była to wymarzona praca godziwie opłacana. Dla formalności przypominamy tylko, że trwa pierwszy tydzień nowego roku. A za oknem mamy coraz znaczniejszą zimę. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 3 stycznia br. – w 13 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 3 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 362 dni.

Przeżywamy 13 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około -3oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić nawet -7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 8 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest już 8 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 3 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 12 minut, 53 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arleta, Daniel, Danuta, Genowefa i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W prawdach szczerych do bólu zwykle chodzi o obcy ból”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w styczniu mrozy i śniegi, będą stodoły po brzegi, gdy styczeń mrozów nie daje, prowadzi nieurodzaje”.

Jak by na to nie patrzeć – mamy styczeń, ale w pełnym tego wymiarze zima do nas jeszcze nie dotarła. Wiemy, że wśród naszych czytelników mamy zarówno zwolenników tej pory roku jak i jej gorących przeciwników. Siłą rzeczy, widząc dzisiejszą pogodę, jedni się cieszą, inni lamentują. I trudno zdecydować się czyją stronę trzymać. Ale tak swoją drogą, to lekka zima z całą pewnością przyda nam się z wielu względów. Pamiętajmy jednak, że styczeń jest długi, a potem nadejdzie luty – a jak luty, to obuj ciepłe buty. Powiemy więc tak – przyjmiemy wszelkie wyroki Boskie, byle tylko były umiarkowane i adekwatne do aktualnie panującej pory roku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja