czwartek , 27 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Miesiąc styczeń nabiera rozpędu.

Miesiąc styczeń nabiera rozpędu.

Miesiąc styczeń zaczyna nabierać rozpędu. Powoli zapominamy o okresie świątecznym i noworocznym i oddajemy się normalnemu rytmowi życia. Za nami jest również pierwszy poświąteczny szok związany z powrotem do pracy. Przed nami jest natomiast Święto Trzech Króli – już w najbliższą sobotę a potem do najbliższego święta dzielić nas będzie ,,szmat” czasu. Może to i dobrze, musimy bowiem uświadomić sobie należne miejsce i ważność możliwości pracy zawodowej. Problem tylko w tym, aby ta praca była dla każdego. Wtedy nasze życie staje się atrakcyjne, nie stanowi zaś wielkiego utrapienia. Stąd też, życzymy wszystkim naszym czytelnikom, aby mieli możliwość podjęcia pracy, a jeszcze lepiej byłoby, gdyby była to wymarzona praca godziwie opłacana. Dla formalności przypominamy tylko, że trwa pierwszy tydzień nowego roku.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 3 stycznia br. w 12 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 3 dniem roku, do jego końca pozostały więc 362 dni.

To już 12 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC. W trakcie dnia wyniesie około +4oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Od samego rana dzień jest słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 728 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 10 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.04, zaś zmierzch około godz.: 16.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.57 w wyniku czego długość dnia wyniosła dokładnie 8 godzin i 12 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 9 minut. Nadal mamy więc okres najkrótszych dni w roku, ale dnia już nieznacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 3 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 10 minut, 42 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 9 minut, 21 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arleta, Daniel, Danuta, Genowefa i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W prawdach szczerych do bólu zwykle chodzi o obcy ból”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w styczniu mrozy i śniegi, będą stodoły po brzegi, gdy styczeń mrozów nie daje, prowadzi nieurodzaje”.

Jak by na to nie patrzeć – mamy styczeń, ale w pełnym tego wymiarze zima do nas jeszcze nie dotarła. Wiemy, że wśród naszych czytelników mamy zarówno zwolenników tej pory roku jak i jej gorących przeciwników. Siłą rzeczy, widząc dzisiejszą pogodę, jedni się cieszą, inni lamentują. I trudno zdecydować się czyją stronę trzymać. Ale tak swoją drogą, to lekka zima z całą pewnością przyda nam się z wielu względów. Pamiętajmy jednak, że styczeń jest długi, a potem nadejdzie luty – a jak luty, to obuj ciepłe buty. Powiemy więc tak – przyjmiemy wszelkie wyroki Boskie, byle tylko były umiarkowane i adekwatne do aktualnie panującej pory roku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja