wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Miało padać i pada! Witamy w niedzielny deszczowy poranek.

Miało padać i pada! Witamy w niedzielny deszczowy poranek.

Szybkimi krokami dobiegają końca tegoroczne wakacje, co niektórzy mogą więc popadać w lekkiego stresa. Czy każdy z nas zdołał już skutecznie i efektywnie wypocząć? Mamy nadzieję, że tak. Jeśli jest inaczej, to czym prędzej zróbmy coś, by tak właśnie się stało. Pozostało nam dokładnie 14 dni, a po nich wracamy do szkoły. Tymczasem przeżywamy kolejny sierpniowy weekend ( przedostatni ). Po deszczowej sobocie czeka nas równie deszczowa niedziela. Tyle, że dzisiejsze opady deszczu będą o wiele intensywniejsze. Wszystko to widzimy za porannym oknem. W ten oto sposób możemy śmiało zaplanować cały dzisiejszy dzień. O spacer i przebywanie na dworze raczej będzie trudno, może więc wybrać się do kina, rodziny, lub przyjaciół? W ostateczności można sobie zafundować niedzielę na kanapie. Są wakacje, pogoda jest bardzo brzydka, więc tym bardziej powinniśmy o zredukować poziom intensywności naszego życia. Wbrew temu wszystkiemu mamy wiarę, że dzisiejszy weekendowy dzionek będzie spokojny i bardzo radosny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 20 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 61 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 234 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostały więc 132 dni.

To doprawdy 61 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około  +12oC.  W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +18oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +19oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 748 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 72%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.44 zajdzie natomiast o godz. 19.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 11 minut. Noc ma więc 9 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 1 godzinę i 50 minut krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan i Samuela. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Apetyt rośnie w miarę jedzenia – im więcej masz, tym więcej chcesz mieć”.

Kończymy kolejny wakacyjny tydzień. Jakby nie patrzeć, pozostały jeszcze 2 tygodnie wakacji. Wyraźnie więc letnia kanikuła zmierza ku końcowi. Mamy nadzieję, że większość z nas zdążyła już wypocząć tak, że mamy dosyć sił, aby wejść w nowy zbliżający się rok szkolny. 2 ostatnie tygodnie są jednak wystarczająco długim okresem czasu, aby nadrobić zaległości w zakresie efektywnego wypoczynku. Będziemy to powtarzać do znudzenia – wakacje bowiem naprawdę się kończą.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej wakacyjnej niedzieli.    Redakcja