piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Mamy zimę! Miłego dnia życzymy.

Mamy zimę! Miłego dnia życzymy.

zimaZa nami 11 miesięcy bieżącego roku. A to oznacza, że przed nami w 2016 r. pozostaje nam już tylko jeden ? grudzień. Od razu musimy przyznać, że z utęsknieniem czekaliśmy na ten moment. I oto nadszedł i prawie równocześnie z tym faktem kilka dni temu rozpoczęliśmy okres Adwentu. Dzisiejszy dzień ma więc duży ciężar gatunkowy ? jest bowiem pierwszym dniem grudnia, stanowi jednocześnie kolejny dzień rorat ( czwarty ). Reasumując, w minioną niedzielę rozpoczęliśmy radosny okres oczekiwania na Boże Narodzenie. Po drodze będziemy jeszcze mieli Barbórkę i Św. Mikołaja. To wszystko budować będzie przedświąteczną wspaniałą atmosferę i klimat. Obyśmy tylko potrafili spożytkować ją w należyty sposób i zdrowi byli! A tymczasem za oknem od wczorajszego wieczoru mamy zimę. Taką w pełnym jej wymiarze. Każdy kto musiał rano zmierzyć się z szuflą do odśnieżania, miotełką do oczyszczenia samochodu, a przede wszystkimi z panującymi na drogach warunkami, doskonale ,,zasmakował? smaku prawdziwej zimy. Jeśli dodamy do tego poranna awarię i brak prądu w znacznej części Rud, to mamy obraz niemal katastrofy. A to przecież tylko zima przyszła. Przyszła i znowu wielu z nas zaskoczyła. A już na pewno służby utrzymania ruchu drogowego, na chodnikach i służby energetyczne. Miłego dnia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 1 grudnia br., w 69 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 335 dniem roku, do jego końca pozostały więc 31 dni.

To już doprawdy 69 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia podniesie się do +3oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Dzień od samego rana jest pochmurny i typowo zimowy ( z dużą ilością śniegu ), pada śnieg. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 748 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 90%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.25, zajdzie natomiast o godz. 15.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 21 minut. Noc ma więc 15 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 16 minut krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? nów.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława i Gosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jutro jest najważniejszą rzeczą w Twoim życiu. Przychodzi do nas o północy, bardzo czyste. Jest perfekcyjne, kiedy przychodzi i umiejscawia się w naszych rękach mając nadzieję, że nauczyliśmy się czegoś od wczoraj?.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W pierwszym tygodniu grudnia, gdy pogoda stała, będzie zima długo biała?.

No i mamy grudzień. W związku z tym, że w niedzielę rozpoczęliśmy Adwent, czas będzie nam mijał jeszcze szybciej niż zazwyczaj. Jest tak dlatego, gdyż będziemy uczestniczyć w przedświątecznej gonitwie za wszystkim. Stąd też kierujemy do naszych czytelników apel, by tak zorganizować nasz czas, aby przed tym się ustrzec. Miejmy czas na wszystko ? również na chwile refleksji i zadumy nad czasem który tak szybko mija. I nade wszystko ? odpoczywajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja